SON HABERLER :
‘Altın Kramponlar’ın bileği bükülmüyor Futbol aşığı Rus güzel Gazeteciler bowlingde stres attı Kumluca'da motokros heyecanı yaşanacak Deplasman lideri ANTALYASPOR
/ YEREL GÜNDEM
İlk robotik merkez Kepez'de kuruluyor
Antalya'da ilk kodlama eğitimini Kepez'de başlatan Başkan Tütüncü, ilk robotik merkezi de öğrencisi dünya robot yarışmasında birinci olan MahmudCelaleddin Ökten Anadolu İmam-Hatip Lisesi'nde kuruyor

KEPEZ Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, öğrencilerle sohbet amacıyla MahmudCelaleddin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni ziyaret etti. MahmudCelaleddin Ökten Anadolu İHL Yapma ve Yaşatma Derneği'nin daveti üzerine gerçekleşen ziyarette Başkan Tütüncü, konferans salonunda okulun lise ve ortaokul öğrencileriyle buluştu.

Başkan Hakan Tütüncü, okul binasına girişinde bir öğrencinin piyano çaldığını hatırlatarak, “Bir imam hatip öğrencisinin piyano başında doğunun veya batının eserlerini seslendiriyor olması bizler için iftihar vesilesidir" dedi. Tütüncü, bir öğrencinin 'Neden siyaseti tercih ettiniz' sorusuna ise şu cevabı verdi: “Peygamberimiz Hz Muhammed Mustafa'nın (SAV), 'İnsanların en hayırlısı insanlara en çok faydası dokunandır' hadisi benim için yol gösterici. Gençler ve çocuklar için küçüklüğümden beri güzel bir şehir hayal etmiştim. O şehri kurmak için de siyasete ihtiyaç vardı. 8.5 yıldır belediye başkanıyım. 8.5 yıldan beri eğitimde çok önemli adımlar attık. Çocuklara, gençlere ve sportif faaliyetlere yönelik birçok proje geliştirdik. Geliştirdiğimiz projeleri, düşündüklerini elinizde bir güç varsa gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Buna inandım. Üniversiteyi bitirir bitirmez de kısa bir süre sonra kendimi siyasetin içerisinde buldum. Siyasette 17'nci yılımı geride bıraktım."

Tütüncü, konuşmasında öğrencilere şu müjdeyi verdi: “MahmudCelaleddin Ökten Anadolu İHL'nin eğitim seviyesinin hep ileriye gitmesi, yükselmesi için hayaller kuruyoruz. Okulumuzun öğrencisi Eren Ekrem Kallıkçı'nın da aralarında bulunduğu proje ekibi Çin'de düzenlenen Dünya Robot Yarışması'nda birinci olmuş. Öğrencilerimizi, öğretmenlerini tebrik ederim. Robot yarışmasında birinci çıkaran okulumuza güzel bir robotik merkez kazandırıyoruz. Kodlama eğitimi çok önemli. Gençler, bilgi işlem teknolojileriyle, bilgisayarların çalışma yöntemleriyle çok küçük yaşta tanışıyor. Gençlerimize, robot yapma konusunda farklı bir pencereyi aralayacak, farklı eğitimi vermeye başladık. Kepez Belediyesi olarak ilçenin her tarafındaki okullara robotik eğitimler sunmak için kolları sıvadık. İlk robotik laboratuvarı MahmudCelaleddin Ökten Anadolu İHL'de açıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun."

 (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 33 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres