SON HABERLER :
CHP'nin Antalya adayı Muhittin Böcek Soğuksu’da ceza kabusu Öğrencilere yetenek testi Bisiklet tutkunları Akdeniz'de buluştu Kepez’de amatör denizcilik eğitimi
/ YEREL GÜNDEM
Kepez’de ASAT’ın yatırımları artacak
Kepez Belediyesi, ASAT ve 66 mahalle muhtarı, düzenlenen toplantıda ilçedeki içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu drenajıyla ilgili alt yapı yatırımlarını değerlendirdi

KEPEZ Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçeye daha fazla hizmet gelmesi, yatırım taleplerinin muhataplarına yüz yüze anlatılması amacıyla yatırımcı kurumlarının temsilcileriyle, mahalle muhtarlarını buluşturmaya devam ediyor.  Başkan Tütüncü, bu kez de ASAT Genel Müdürlüğü’nün Kepez’deki çalışmalarının istişare edilmesi amacıyla kurumun bürokratları ve muhtarlar ile toplantı düzenledi. Tütüncü’nün ev sahipliğinde meclis salonunda yapılan toplantıya ASAT Genel Müdürü İbrahim Kurt, kurum bürokratları, Belediye Başkan Yardımcısı Sebahat Adanır,belediyenin yatırımcı müdürlüklerinin bürokratları, Kepez Muhtarlar Dernek Başkanı Feyzullah Büyükkeleş ile 66 mahalle muhtarı katıldı.
Yaklaşık 3 saat süren toplantıda tek tek söz verilen 66 muhtar, içme suyunda yaşanan arızalar, arıza sonrası asfaltın geç ve kalitesiz yapılması, eskiyen içme suyu borularının değiştirilmesi, imara uygun konut yapımının hızlandığı bölgelerde kanalizasyon ve yağmur suyu drenaj çalışmalarının gerçekleştirilmesiyle ilgili isteklerini ASAT bürokratlarına ilettiler.

Ayaklar çamura değmeyecek

Tüm muhtarların taleplerinin dinlenmesinden sonra söz alan Başkan Hakan Tütüncü de, “Çok verimli bir toplantı oldu. Neticeleri de çok güzel olacak. İki kurum, tüm sorunları çözmek için üstün birgayret gösteriyor. Yardımlaşarak yol alacağız. Vazifemiz, vatandaşın ayağını çamura değdirmemek ve arabasının tekerini çukura düşürmemek. Bu anlayışla çalışıyoruz” dedi. Tütüncü, toplantıyla ilgili de şu değerlendirmeyi yaptı: “ Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’e ve ASAT Genel Müdürümüz İbrahim Kurt’a toplantı için teşekkür ederim.Sorunlar, insan hayatının vazgeçilmez unsurlarıdır. Sorunlar olacak ki onları çözeceğiz.  Sorunlar olmazsa bize ne gerek var.  Her şeye rağmen ASAT Genel Müdürlüğü’nün Antalya’da önemli işler yaptığını düşünüyorum.  19 ilçenin tamamına bakıyor. En doğudan en batıya kadar 650 km. fazla karayolu şeridinin olduğu bölgede hizmet üretebilmek çok kolay bir iş değil. İyiye doğru bir gidiş de var.

(haber merkezi)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres