SON HABERLER :
ANTALYASPORLULAR ‘CENTİLMEN OKUL’DA Boğaçayı Mart’ta hizmete girecek Bisiklet festivali başlıyor Vecihi Hürkuş Döşemealtı’nda Tütüncü ‘Antika Pazarı’nı gezdi
/ YEREL GÜNDEM
Kepez’in Sayıştay Raporu ‘Pekiyi’
Başkan Hakan Tütüncü, 2016 Sayıştay Raporu’nda, Kepez Belediyesi’nin idari işlemlerini doğru, güvenilir şekilde gerçekleştirdiğinin ifade edildiğini belirterek, “Bu yıl ki Sayıştay teftişimiz pekiyi ile neticelenmiş oldu” dedi  

KEPEZ Belediye Meclisi’nin Aralık ayı olağan toplantısında 37 gündem maddesi müzakere edildi. Bu yılın son meclis toplantısında görüşülen gündem maddelerinden bir tanesi de Kepez Belediyesinin 26 sayfadan oluşan 2016 yılı Sayıştay Denetim Raporu oldu.
Gündem maddesinin görüşülmesi sırasında mali işlerden sorumlu Başkan Yardımcısı Ramazan Alanay, denetim raporunu okudu.

‘İŞLEMLER DOĞRU VE GÜVENİLİR’

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Parti grup sözcülerinin gündem maddesiyle ilgili düşüncelerini aldıktan sonra yaptığı konuşmada Sayıştay Denetim Raporu ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Sayıştay raporu, bilgilendirme amaçlı meclise getirilen bir konudur. Sayıştay raporları her şeyden evvel yapılan idari işlemlerin doğru, güvenilir, herhangi bir şekilde kamu zararının oluşup oluşmadığını belirler. Eğer bir idare, işlemlerini doğru ve düzgün gerçekleştirmişse diğer taraftan kamuyu zarara uğratacak bir iş ve işlemde bulunmamışsa o rapor arızasız, problemsiz demektir. Raporun bütününü okuduğumuzda gördüğümüz hadise şudur:  Sayıştay müfettişleri, işlemlerimizi doğru ve güvenilir şekilde gerçekleştirdiğimizi, iş ve işlemlerimizde herhangi bir kamu zararına da rastlanmadığını ifade etmişlerdir.

111 HAK SAHİBİNE DAHA TAPU

Bu yılın son meclis toplantısında da Kepezlilere tapu müjdesi çıktı. Meclis, çeşitli mahallelerde yol, park gibi kamu alanı içinde kalan 111 kişinin daha tapu müracaatlarını karara bağladı. Meclis,  oy birliği ile gecekonduların tasfiye edilerek kentsel dönüşümün sağlanması amacıyla 111kişiye Belediye ait parseller ile yol, park alanından oturabilir durumda gecekondusu bulunan ve bunu ilgili kanununun istediği belgelerle kanıtlayan hak sahiplerine gecekondusu korunabiliyorsa bulunduğu parselden, korunamıyorsa mülkiyeti belediyeye ait parselden tapu tahsisi yapılması için Encümene yetki verdi.

 

(HABER MERKEZİ)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 33 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres