SON HABERLER :
Barınak iddialarına Büyükşehir incelemesi Antalyaspor’un fitness mesaisi Başı su kovasında ölü bulundu 19 yaşındaki otel çalışanı lojmanında ölü bulundu Güz dönemi dikimleri başladı
/ YEREL GÜNDEM
Kepez, en güzel buzağısını seçti
KEPEZ’DE düzenlenen 2’nci Geleneksel Kepez Buzağı Yarışması’nda en güzel ve sağlıklı olan üç buzağı seçilerek ödüllendirildi.  Kepez’e bağlı Kirişçiler Mahallesi’nin ev sahipliği yaptığı 2. Kepez Buzağı Yarışması kamu kurum ve kuruluşlarının ortaklığında düzenlendi.

Programa Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Antalya Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Özen, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Davut Karayel Ziraat Odası Başkanı Nazif Alp kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile çok sayıda kişi katıldı.

Jüri üyeleri yerlerini alarak yarışmaya katılan buzağıları inceledi ve içlerinden en güzel, sağlıklı olan üç buzağıyı seçerek ödüllendirdi. Yarışmanın, hayvansal üretimi daha yüksek noktalara taşımayı ve çiftçilerin gelirlerini artırarak desteklemeyi hedeflediği bildirildi.

Yarışmada Simental ve Holstein ırkı buzağılardan her ırk kendi kategorisinde yarışırken; her ırkın birincisine tam altın ve buzağı kulübesi; ikincisine yarım altın ve hayvan yemi; üçüncüsüne ise çeyrek altın ve hayvan yemi ödülü verildi.  (İHA)

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres