SON HABERLER :
Balbey Projesi Büyükşehir’de Antalya’dan Suriye’ye 2 yardım tırı Kaş’ı hortum vurdu Oyun Oyun İçinde ilçe sahnelerinde Tütüncü’ye fahri hemşerilik unvanı
/ YEREL GÜNDEM
Kırcami dosyaları davullu zurnalı teslim edildi
Muratpaşa Belediyesi, 10 mahalleyi kapsayanKırcami bölgesinintamamlanan parselasyon çalışmasını onay için Büyükşehir Belediyesi’ne davullu zurnalı törenle gönderdi

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal,Kırcami parselasyon çalışması Büyükşehir Belediyesi’ne gönderilirken “Milletin menfaati dışında hiçbir bir menfaat tanımam’ ilkesini kamu yönetiminde tam anlayamamış birileri varsa bugün burada yaşadığımız sevinci tam anlayamazlar” diye konuştu.

Hazırlanan dosyalar mahalle muhtarları, dernekler ve Kırcami sakinlerinin araçlarla refakati eşliğinde belediyeden ayrılırken Muratpaşa Belediyesi Kent Meydanı’nda ise davullarla ve zurnalarla Antalya’nın 30 yıllık sorunun çözüme ulaşmasının sevinci yaşandı.

‘BİZİ ANLAYAMAZLAR’

Başkan Uysal, burada yaptığı konuşmada Kırcami’ninson 30 yılını bilmeyenlerin bugün yaşanan sevinci anlayamayacaklarını söyledi. “’Milletin menfaati dışında hiçbir bir menfaat tanımamam’ ilkesini kamu yönetiminde tam anlayamamış birileri varsa bugün burada yaşadığımız sevinci tam anlayamazlar” diyen Başkan Uysal, Kırcami imar planlarını bir çok badire atlatarak bugüne ulaştığını kaydetti.

‘SORUMLULUK ALDIK’

Planlama sürecinde inisiyatif alarak 5 bin ve 25 bin ölçekli imar planlarına karşı açılan davalarda bilirkişi raporları doğrultusunda değişikliğe giderek Kırcami’nin gelecek 20 yılını kurtardıklarının altını çizen Başkan Uysal, “Herkes gibi ‘Davaların sonucu beklensin’ deseydik bu planlar 20 yıl daha kalırdı” dedi.

‘YİNE DE DİKKATLİ OLALIM’

Başkan Uysal, Muratpaşa Belediyesi’nin bugün itibariyle Kırcami planlamasında teknik süreci noktaladığını söyledi. “Milletin menfaati dışında kafası karışık çevreler vardır. O çevreler siyasete etki etmeye kalkışabilir. O yüzden hep beraber dikkatle süreci takip etmemiz lazım” uyarısında da bulunan Başkan Uysal, plana ilişkin sürecin bundan sonra onay ve askı aşamaları olarak devam edeceğini dile getirdi.

‘TEK GÜVENCEM SİZSİNİZ’

Konuşmasında planlarında hazırlanmasında sergilediği işbirliği dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi’ne de teşekkürlerini dile getiren Başkan Uysal, “Planlar, yasal olarak nasıl olması gerekiyorsa aynen o şekilde yapıldı. Başka türlü işlere hiç girmeyiz, girilmesine de müsaade etmeyiz. Bizim gibi insanların güvencesi sizsiniz. Kamu yönetiminde düzgün, temiz çalışan siyasetçilerin sade vatandaş dışında başka güvencesi yoktur. Siz yoksanız biz de yokuz” şeklinde konuştu.

Başkan Uysal, konuşmasının ardından muhtarları, Kırcami planlamasına yakından takip eder derneklerin yöneticilerini,Muratpaşa Belediye Meclis Üyelerini ve belediye çalışanlarını tek tek sahneye çağırarak sürece katkıları nedeniyle teşekkür etti.  (HABER MERKEZİ)

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres