SON HABERLER :
İttifaklar şekilleniyor Fiyat farklılığı sistemle çözülür Kepez’in Alışveriş Festivali başlıyor Kepez’de 60 mahallede 10 bin kişiye göz taraması Başkan Uysal’ın konuğu ATAV
/ YEREL GÜNDEM
Konyaaltı Sahili büyülüyor
Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen Konyaaltı Sahili'nde Varyant ve Beach Park'ın bir bölümü ile Boğaçayı-Kent Meydanı arasındaki alan hizmete sunuldu. Çalışma, Antalyalıların büyük beğenisini kazandı

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi şirketi ANTEPE tarafından yürütülen Konyaaltı Sahil Projesi, etap etap açılıyor. 23 Nisan'da Sealife Otel önü hizmete açılan sahilde sırasıyla Varyant ve Beach Park'ın bir bölümü ardından da Boğaçayı-Konyaaltı Kent Meydanı arası tamamlandı. Son olarak Konyaaltı Varyantı araç trafiğine açıldı. Sahilde bir geliş bir gidiş olmak üzere iki şeritten kontrollü trafik sağlanacak.

BAYRAMA KADAR BİTECEK

Yaklaşık 30 bin metrekare beton alanın yeşil alana dönüştürüldüğü proje kapsamında mevcut tüm ağaçlar korunurken, yaklaşık 6 bin yeni ağaç dikildi. Öte yandan projenin kalan kısmında hummalı çalışma devam ediyor. 1650 işçi, Konyaaltı Sahil Projesi'ni tüm etaplarıyla Ramazan Bayramı'na kadar tamamlamak için çalışma yürütüyor.

BEACH PARK BÜYÜLÜYOR

Varyant üzerinde Müze Meydanı'nda oluşturulan seyir terası, muhteşem bir atmosfer sunuyor. Varyanttan Beach Parka inen vatandaşlar, yeşilin maviyle buluşmasına şahitlik ediyor. Antalyalıları yemyeşil bir sahil karşılıyor. Eski yürüyüş yolunun kaldırıldığı projede vatandaşlar hiçbir engelle karşılaşmadan çimlerin üzerinden denize ulaşmanın keyfini yaşıyor. Ağaçlar ve çimlerle kaplı Beach Park, yemyeşil görüntüsü, rengarenk peyzajı ve yürüyüş yollarıyla görenleri büyülüyor.

SAHİL YOLU YAŞAM ALANI OLDU

Boğaçayı-Konyaaltı Kent Meydanı arasındaki bölüm büyük beğeni topluyor. Geçmişte kamyon ve tırların geçtiği sahil yolu, yaşam alanına dönüştürüldü. Proje, sahille bütünleşen geniş kullanım alanları rengarenk çiçeklerle bezenen peyzajı, yeşil alanları, sahil boyunca sıralanan ağaçları, doğal taşlarla kaplı yürüyüş yolları, bisiklet yolları, spor alanları, modern gölgelikleri ve oturma alanları ile cazibe merkezi haline geldi. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres