SON HABERLER :
Altın Portakal özüne dönüyor Şenlikte poster krizi Kaş’ta öğretmen ve öğrenci kampı Büyükşehir üniversite öğrencilerini karşılıyor Yaz Spor Okulu Antalya'yı geziyor
/ YEREL GÜNDEM
Muratpaşa’da park ve yeşil alan açılışı
Muratpaşa Belediyesi tarafından Meltem Mahallesi’nde yapımı tamamlanan 21 bin 300 metrekarelik park ve yeşil alanlar törenle hizmete açıldı.

MURATPAŞA Belediyesi tarafından Meltem Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve yenilenen parkların açılışı için tören düzenlendi. CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, Konyaaltı Belediye Başkanı ve CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, CHP eski Milletvekilleri, muhtarlar, sivil toplum örgüt yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldığında törende Meltem Mahallesi, Toroslar Caddesi’nde bulunan 7 bin metrekarelik Şehit Jandarma Yarbay Songül Yakut Parkı, 3807 Sokak ve Dumlupınar Bulvarı arasında bulunan 7 bin 300, 3807 - 3805 Sokak kesişiminde yer alan 2 bin 800, Dumlupınar Bulvarı üzerinde 2 bin, İsmail Baha Sürelsan Caddesi üzerinde yer alan 2 bin 200 olmak üzere toplam 21 bin 300 metrekarelik park ve yeşil alan törenle hizmete açtı. Törende ayrıca; yenileme çalışmaları tamamlanan aralarında Köy Enstitüleri Parkı, Ömer Bozkurt Parkı, Meltem Parkı’nın da bulunduğu 31 bin 297 metrekarelik park ve yeşil alanda tekrar kullanıma açıldı.

Törende Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediyeciliği 3 ana başlıkta topladıklarını söyledi. Başkan Uysal, fiziki mekanların düzenlenmesi, sistemik, eşit sosyal hizmet ve kent kimliğini yükselten komşulaşma, kardeşleşme başlığı altında hizmet ettiklerini belirterek; “Sosyal denge olmadan olmaz; çocuklarımız aynı sokakta büyüyor. Hizmeti, bütün insanlarımıza eşit dağıtıyoruz. Turunç Masa üzerinden, 444 80 07’yi arayan herkes, yani bütün Muratpaşalılar, Muratpaşa Belediyesi’nde torpilli” dedi.

Konuşmaların ardından yapımı tamamlanan parklarla, yenileme çalışmaları gerçekleştirilen park ve yeşil alanlar hizmete açıldı.  (İHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres