SON HABERLER :
İttifaklar şekilleniyor Fiyat farklılığı sistemle çözülür Kepez’in Alışveriş Festivali başlıyor Kepez’de 60 mahallede 10 bin kişiye göz taraması Başkan Uysal’ın konuğu ATAV
/ YEREL GÜNDEM
Muratpaşa’nın gurur günü
Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nin tanıtım toplantısı, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla yapıldı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, merkezin önemine değinerek Başkan Uysal’a teşekkür etti

MURATPAŞA Belediyesi’nce ilçede faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerine hizmet vermesi ve genç girişimciler arasında etkileşim ağı oluşturması amacıyla yaptırılanAbdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi tanıtım ve bilgilendirme toplantısı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıya Kılıçdaroğlu’nun yanı sıraCHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun, Çetin Osman Budak, CHP Antalya Milletvekilleri, belediye başkanları, parti yöneticileri, Sevimçok ailesi ve STK temsilcileri katıldı. Toplantıda konuşan Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a sivil toplum kuruluşlarına verdiği önem nedeniyle teşekkür etti.

‘2 TİP BELEDİYECİLİK VAR’

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, ilçede yekvücut çalışmaları sürdürdüklerini belirtti. Türkiye iki tip belediyecilik pratiği olduğunu belirten Başkan Uysal, şöyle konuştu: ‘’Birincisi şehre baktığında boş arazileri, denizleri, gölleri, yap-işlet modellerini gören anlayış. Diğer yaklaşım ise şehre,vergilerini ödeyen yanibizi ayakta tutan insanlarımızın ihtiyaçları belirler. İşte biz buradayız. Parasını harcadığımız komşularımızın ihtiyaçlarını alt alta yazıyor ve her kuruşunu kendi yollarına, sokaklarına harcıyoruz” diye konuştu.

Ana başlıklarlaMuratpaşa’da hayata geçilen çalışmaları aktaran Başkan Uysal, Türkiye’nin eşit ve adaletli hizmete, temiz siyasete ihtiyacı olduğunu belirterek, “Biz, bunu parti kültürümüzle, bütün kamusal düşünen kurumlardan aldığımız kültürle icra ediyoruz” dedi.

GÜZEL İŞLER

CHP Lideri Kılıçdaroğlu ise konuşmasında bütün baskılara rağmen CHP’li belediyelerin güzel işler ortaya koyduğunu belirterek, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nin bu çalışmalardan biri olduğunu söyledi. Merkezde 140 sivil topum örgütünün bir araya geleceğini kaydeden Kılıçdaroğlu, söyle konuştu:“Sivil toplum, çok önemlidir. Toplumu ancak farklı düşünceler geliştirir. Sorunları görerek çözüm üretirler. ‘Bir kişi düşünsün, başka kimse düşünmesin, bizim ayrıca düşünmemize gerek yoktur’ deniyorsa bunun adı dikta yönetimidir. Üzülerek ifade ediyoruz, demokrasimiz kan kaybediyor. Sorunlar var. Bütün mesele sorunları akılcı düşüncelerle çözmek, oturup sorunları masaya yatırıp tartışmaktır. Bu açıdan Belediye Başkanımızın sivil toplum kuruluşlarına mekan sağlaması önemlidir. Başkanımız Ümit Uysal’ı yürekten kutluyorum.”

Kılıçdaroğlu, ayrıca merkeze Abdullah Sevimçok adının verilmesinin de ayrı bir kadirşinaslık örneği olduğunu belirterek, “Çok güzel düşünülmüş” dedi.

SEVİMÇOK AİLESİ ADINA TEŞEKKÜR

Toplantıda merhum Sevimçok’un eşi Gönül Sevimçok, eşinin adının böylesi bir merkeze verilmesinin kendileri için onur ve gurur verici olduğunu belirterek, “Muratpaşa Belediye Başkanımız Ümit Uysal’a değerli ekibine ve emeği geçenlere ailemiz adına çok teşekkür ederiz” dedi.

STK’ları temsilen Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Antalya Şube Başkanı İbrahim Daş, “Bizlere kazandırdığı bu değerli eser için Başkanımız Sayın Ümit Uysal’a teşekkürü borç bilirim. Ayrıca, bütün milli bayramlarımızda 150’yi aşkın kurumun oluşturduğu Cumhuriyet için Antalya Elele Platformunu sahiplendiği ve Türkiye’nin en büyük fener alaylarını gerçekleştirdiği için de Başkan Uysal’a teşekkür ederim” diye konuştu.

CHP Liderinin konuşmasının ardından toplantı,çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi. HABER MERKEZİ

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres