SON HABERLER :
ANTGİAD üyeleri tavla turnuvasında Kemer’in minik başkanı Eylül Miniklerden Rektör Ünal’a ziyaret Öğrencilerden Huzurevi ziyareti Böcek ASAT'ı ziyaret etti
/ YEREL GÜNDEM
Muratpaşa’ya yeni ambulans

MURATPAŞA Belediyesi’nin hasta, engelli ve yaşlılar için sunduğu ücretsiz bakım - sağlık, kişisel bakım - temizlik ve hasta nakil hizmetleri 6 bin 500 kişiye ulaştı. 4.5 yıl içinde 9 bin 287’si nakil hizmeti olmak üzere 38 bin 100 işlem gerçekleştiren Sosyal Yardım İşledi Müdürlüğü’ne bağlı Evde Sosyal Hizmet Merkezi, araç filosuna bir hasta nakil ambulansı daha dahil etti.

Yeni alınan ambulansı inceleyen Belediye Başkanı Ümit Uysal, Evde Sosyal Hizmet Merkezi’nin ambulans sayısının 2’ye çıktığını söyledi. Hasta nakil hizmetinin 7 gün 24 saat esasıyla çalıştığını belirten Başkan Uysal, merkezin aynı zamanda evde doktor kontrolü ve muayenesi, evde hasta bakım hizmeti, kuaförlük gibi kişisel bakım hizmetlerini ücretsiz sunduğunu kaydetti.

  Sosyal hizmet çalışmalarının Muratpaşa Belediyesi’nin tıpkı asfalt, kaldırım, temizlik gibi ana hizmet alanlarından bir tanesi olduğunun altını çizen Başkan Uysal, “Toplumun dezavantajlı gruplarına, yaşlılara, evinden çıkamayan engellilere, üniversiteye hazırlanamayan gençlere, şiddet mağduru kadınlara, çocuklarını bırakacakları güvenilir, uygun fiyatlı kreş bulamayan annelere sunduğumuz hizmetlerle Türkiye’de bu alandaki öncü belediyeyiz. Vergileriyle bize bu hizmetleri yapma şansını veren komşularımıza teşekkür ediyorum. Muratpaşa’da hiç kimse kendini yalnız ve çaresiz hissetmeyecek” diye konuştu.(İHA)

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres