SON HABERLER :
Tatile gelir gelmez soyuldular Koronavirüs testi kuyruğu tepkisi Köpeklerde banyo sevinci Korkutan yangın kontrol altına alındı Başkan Polat’ın durumu iyi
/ YEREL GÜNDEM
Muratpaşa Cami müştemilatının temeli atıldı
Muratpaşa Camii’nin abdesthane, bebek bakım odaları, tuvaletler ve imam odasını kapsayan müştemilatın temel atma töreni gerçekleştirildi MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, Muratpaşa Camii’nin abdesthane, bebek bakım odaları, tuvaletler ve imam odasını kapsayan müştemilatın temel atma töreninde “Muratpaşa’mız komşusu açken tok yatmayanların, yaratılanı yaratandan ötürü sevenlerin kenti. İşte bunu Elazığ’a yardım gönderirken görüyoruz. Bir günde bütün vatandaşlarımızı bütün olanaklarını seferber ediyorlar” diye konuştu. Muratpaşa Belediyesi, Antalya İl Müftülüğü’yle imzaladığı protokol çerçevesinde kentin merkez camisi Muratpaşa Camii’nin abdesthane, bebek bakım odaları, tuvaletleri ve imam odasını kapsayan müştemilatın temeli düzenlenen törene atıldı. Törene Belediye Başkanı Ümit Uysal’la birlikte Muratpaşa İlçe Müftüsü Kuddisi Uysal, CHP ve İYİ Parti ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören Muratpaşa Cami imamı İrfan Keskin’in Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam etti.   2EN ANLAMLI KATKI’ İlçe Müftüsü Kuddisi Uysal, törende, mabet ve camilere hizmetin her türlü tebrikin ve takdirin üzeninde olduğunu belirterek, “Muratpaşa Camii’nde abdest alma yerlerine ilişkin sorunu değerli Başkanımıza arz ettiğimiz zaman hakikaten hüsnü kabul gördük. Sağ olsunlar. Muratpaşa Belediyemizin, Muratpaşa Cami’mize yaptığı katkı burada ibadet eden insanımıza en anlamlı, ebediyete uzanan en anlamlı katkıdır” diye konuştu. ‘MURATPAŞA’NIN FARKI VAR’ Başkan Uysal ise konuşmasına Türkiye’nin İslam coğrafyası içinde çok farklı bir yere sahip olduğunu vurgulayarak başladı. “En temiz ibadethanelere sahip, en kolay bilgiye ulaşılan, en dayanışması yüksek ülke biziz” diyen Başkan Uysal, Türkiye içinde de Muratpaşa’nın farklı yeri olduğunu söyledi. Başkan Uysal, şöyle konuştu: “Muratpaşa’mız komşusu açken tok yatmayanların, yaratılanı yaratandan ötürü sevenlerin kenti. İşte bunu Elazığ’a yardım gönderirken görüyoruz. Bir günde bütün vatandaşlarımızı bütün olanaklarını seferber ediyorlar. Muratpaşa Belediyesi olarak bütün okullarımıza, bütün ibadethanelerimize destek oluyoruz. Komşularımızın her derdiyle sonuna kadar dertleniyoruz. Her dertleri paylaşıyoruz. Bütün kamu kuruluşlarını ve sivil toplum kuruluşlarını, dertleri çözmek, şehrimizi ve toplumumuzu yükseltmek için bir paydaş, orta can yoldaşı olarak görüyoruz.” Muratpaşalılara vergileriyle bu hizmetleri yapma imkanı tanıdıkları için teşekkür eden Başkan Uysal, “Biz sadece aracıyız. Vesile oluyoruz. Nöbet tutuyoruz. Asıl işin sahibi Muratpaşılalardır, insanlarımızdır. Her birinize ayrı ayrı hürmetlerimi sunuyorum” dedi. Konuşmaların ardından tören, katılımcıların hep birlikte Muratpaşa Cami’nin mimarisiyle uyumlu bir şekilde inşa edilecek müştemilatların ilk harcını dökecek düğmeye basılmasıyla sona erdi.  
ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres