SON HABERLER :
İttifaklar şekilleniyor Fiyat farklılığı sistemle çözülür Kepez’in Alışveriş Festivali başlıyor Kepez’de 60 mahallede 10 bin kişiye göz taraması Başkan Uysal’ın konuğu ATAV
/ YEREL GÜNDEM
Uysal: 70 milyon lirayı caddelerimize harcadık

Muratpaşa Belediyesi’nin, Ramazan boyunca hergünMuratpaşa’nın farklı noktalarında kurduğu iftar sofrası bu kez Antalya’nın gündelik yaşamın hala devam ettiği eski kent merkezi Kaleiçi’nde kuruldu. Tuzcular, Barbaros, Kılıçaslan ve Selçuk Mahallelerinin buluştuğu iftar, Antalya Gazeteciler Cemiyeti bahçesinde gerçekleşti.Başkan Yardımcısı İbrahim Cephaneci ve belediye meclis üyelerinin de katıldığı iftar programı Uluslararası Tüm Engelliler, Yaşlılar, Kimsesizler Federasyonu’nun sürpriziyle başladı. Federasyonunun Türk Halk Müziği korosu, iftar öncesi kısa bir konser verdi. Başkan Uysal da mahalle sakinleriyle selamlaştıktan sonra koronun arasına katılıp bir türküye eşlik etti.

Başkan Uysal, iftar sonrası yaptığı konuşmada ise Muratpaşa’da temel, sosyal ve komşulaşma başlıkları üzerine kurulu belediyecilik anlayışıyla bir model inşa ettiklerini söyledi. Muratpaşa’da yaşayan herkesin belediyenin gerçek sahibi olduğu bilincinden hiç vazgeçmeden çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan Uysal, şöyle konuştu:“Turizmin başkentinde, bizetadilatlı yollar yetmeyeceği için bütün yolları söküp yeniden yapıyoruz. 30 yıl ömürlü. Yüzde 50-60 düzeyine geldik.Bu anlayış dolayısıyla kendi asfalt üretim tesisimizi kurduk. Asfaltımızı kendimiz ürettik. Aksi halde Muratpaşa’nınyüzde 20’sinde bu çalışmayı yapamazdık ya da ‘mış’ gibi yapardık. ’Köklü bir hizmet olsun’ dedik ve 70 milyon liramızı cadde ve sokaklarımızın yenilenmesi için harcadık. Bu parayla 4 tane fiyakalı bina dikerdik ama yollar patır kütür olurdu ve 4 yıl sonra o yollarının yapımı için çocuklarımız borçlanırdı.”(HABER MERKEZİ)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres