SON HABERLER :
'Hedefimiz Antalya’yı şampiyon yapmak' Muratpaşa’da Karadeniz rüzgarı Anadolu Oyuncak Müzesi’ne Rekor ziyaretçi Raylı sistemde sona gelindi 'Kazanamıyorsan kaybetmeyeceksin'
/ YEREL GÜNDEM
Yaşlı nineye Başkan Türel sahip çıktı
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa'da yıkılma tehlikesi olan yığma taş evde yaşayan 85 yaşındaki Emine Yeni'ye konteyner ev yaptı  

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa ilçesinde oturan Emine Yeni'yi sıcak bir yuvaya kavuşturdu. Yeşilyurt Mahallesi'nde bir odası çökmüş, diğer odaları su alan yığma taş evde tek başına oturan Emine Yeni, yıkılma tehlikesi nedeniyle yaşamını evin verandasında brandadan çevrili çadırda sürdürmeye başladı. Antalya Büyükşehir Belediyesi, bu duruma el atarak 85 yaşındaki Emine Yeni'ye konteyner ev yaptı.

MUHTAR YETİŞTİ

Yeşilyurt Mahallesi Muhtarı Rıza Bahçe, yaşlı kadının durumunu Büyükşehir Belediyesi'ne bildirdi. Emine Yeni'nin durumunu haber alan Başkan Menderes Türel, hemen yaşlı kadının güvenli ve sıcak bir yuvaya kavuşturulması talimatı verdi. 1 hafta içerisinde, Antalya merkezinden bir TIR'la Gazipaşa'ya gönderilen konteynır ev, yapılan zemin çalışmasının ardından Yeşilyurt Mahallesi'ndeki Emine Yeni'ye ait arazi içerisine monte edildi.

TÜREL’E HAYIR DUASI

Üç köşesi açık balkonda yaşamını sürdürmeye çalışan Emine Yeni,konteynır eve yerleştirildi. Büyük mutluluk yaşayan Emine Yeni, "Allah Menderes Türel oğlumdan, onun çalışanlarından, razı olsun. Bu dağ başında beni yalnız bırakmadınız. Benim için buralara kadar geldiniz. Hakkınızı helal edin" dedi.

RAHAT EDECEK

Gazipaşa Yeşilyurt Mahallesi Muhtarı Rıza Bahçe ise "Ninemizin bu yıkık dökük evde oturduğunu ve tehlikede olduğunu Büyükşehir Belediyemizin Gazipaşa Hizmet Birimine ilettim. Şu anda sıcak bir yuvaya kavuştu. Ömrünün kalanını rahat bir şekilde bu evde geçirecek. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.(DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres