SON HABERLER :
Büyükşehir’den çiftçiye destek Yerli halk da denize kavuştu Caretta carettalar için bekleyiş başladı 2 metre boyunda yılanla yolculuk etti Yılbaşından bu yana 532 bin turist geldi
/ GÜNDEM
MEST Projesi en çok çocukları sevindiriyorlar
Muratapaşa Belediyesi ile Azize Kahraman Halk Eğitimi Merkezi (AKHEM) işbirliğinde hayata geçirilen Mesleki Eğitim ve Sanat Toplulukları (MEST) Projesi kapsamında açılan 'Şiş ve Tığ Örgücülüğü Kursu'na ilgi yoğun oldu. Kadın kursiyerler, çocuklarını ve torunlarını rengârenk örgü bebeklerle sevindiriyor


MEST bünyesinde kurs öğretmeni Sevgi Gülbitmez'in eğitmenliğinde açılan ve Japonya'da 'Amigurumi' adı verilen tığ örgü ve sık iğne tekniğiyle yapılan oyuncak yapma kursuna pandemi kuralları gereği kısıtlı sayıda kursiyer alındı.


SAĞLIKLI, YIKANABİLİR


'Şiş ve Tığ Örgücülüğü' yanında, kursiyerlerine mis sabun ve jel mum çalışması da yaptıran kurs öğretmeni Sevgi Gülbitmez, renkli ipler kullanılarak üretilen oyuncak bebeklerin sağlıklı ve organik olduğuna, yıkanabildiğine dikkat çekti. Gülbitmez, şöyle konuştu:


"Örgü bebeklerimiz, yeni doğmuş birkaç aylık bebeklerinde ellerine alıp tutabileceği özellikte. 0-1 yaş grubu çocuklar için daha minyatür ve yumuşak bebekler örüyoruz. 1-5 yaş arası çocuklar için de çizgi film karakterlerinden yararlanarak modeller çıkarıyoruz. Bebeklerimizde tüylenme yapmayan özel amigurumi ipleri kullanıyoruz. Kursumuza anneler, anneanne ve babaanneler katıldı. Kimi çocukları, kimi torunları için içerisine özel dolgu malzemesi konulan oyuncak bebekler üretiyor. Ayrıca bazı kursiyerlerimizde evlerinde üretim yaparak aile bütçelerine katkıda bulunmak amacıyla öğreniyor." (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found