SON HABERLER :
Emekli çay keyfi yapacak Oğlunun cenazesini görünce, güçlükle ayakta durabildi Tatilin son gününde Konyaaltı Sahili'nde yoğunluk Tütüncü'den ilk hasat paylaşımı Kütükçü'ye kapalı pazar ve okul müjdesi
Turizm kıpırdıyor mu?
Antalya Ekspres

Geçen yazımda Antalya turizmi için karamsar düşünceler içinde olduğumu, devlet desteğinin şart olduğunu dile getirmiştim. Bu günlerin geçeceğini, bölgenin yeniden 2019 yılındaki parlak dönemini yaşayacağını söyleyenler olduğu gibi ‘Az yazmışsın, bittik’ diyenler de oldu. Geçen haftasonu Belek’te Granada Otel’de ailece 3 gün geçirdik. Otel tıklım tıklım doluydu. Bu coşku sevindiriciydi. Bir yanımızda Arap misafirler havuzda çocukları ile oynuyor, diğer yanımda Kosovalı, Sırp aileler... Türkler de maşallah cumadan gelmişler 3 gün, bir hafta tatildeler.

Bir güzel haber de eğlence dünyasından geldi. Misafirlerine eğlence dünyasının en bol ve en yeni ürünlerini sunan Belek’teki The Land Of Legends, dünyanın çeşitli ülkelerinden misafir ağırlıyor. Geçen haftasonu Granada Otel dönüşü The Land Of Legends’a geçtik. Yaklaşık 400 odalı bir de oteli olan tesislerde yerli turistlerden daha fazla yabancı turist gördüm. Arap ülkeleri ağırlıklı turistler çoğunluktaydı.

The Land Of  Legends Genel Müdürü Çetin Pehlivan yaklaşık 5 yıla yakın bir süredir yeni pazarlar konusunda geniş çalışmalar yapıldığını ve bu çalışmanın sonuçlarını almaya başladıklarını söyledi. Çetin Pehlivan, tek pazara bağlı olmayan The Land Of Legends’ın şu an tüm dünyadan misafir kabul ettiğini söyledi. Arap yarımadasından kısıtlamaların olduğu bu dönemde misafir trafiğinin başladığını belirten Pehlivan, “Özellikle Katar ve Kuveyt’ten yoğun bir trafik var. Güzel talepler alıyoruz. 12 Haziran Katar’dan direkt uçak başlıyor. Haziran’ın ikinci haftasından itibaren The Land Of Legends’da daha fazla Arap misafir görmüş olacağız” dedi.

Balkan ülkeleri ile temasların da olumlu sonuçlar vermeye başladığına dikkat çeken Çetin Pehlivan, bu bölgeden de güzel sonuçlar almaya başladıklarını, Sırbistan, Kosova ve Romanya’dan misafirleri ağırlayacaklarını söyledi. Pehlivan, “Rusya haberini beklemeden ondan bağımsız olarak The Land Of Legends, ürününün eşsiz olmasından dolayı tüm dünyadan misafir kabul ediyor” dedi.

Bu haberler sevindirici tabii. Kazanan Antalya olur, Antalyalı olur. Ülke turizm gelirleri yeniden tırmanışa geçer. Dileğimiz budur.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found