SON HABERLER :
Fotoğrafçılar yeniden umutlu Tiyatroseverlerin özlemi sona eriyor Toplu sözleşmeden beklentiler yüksek 'Yerli aşıyı tüm insanlıkla paylaşacağız' Ulaşımda yeni hatlar açıklandı
Başkan Böcek'in siyaseti...
Antalya Ekspres

Başkan Muhitin Böcek haftasonu fayton meselesine son noktayı koyduktan sonra dünde DHA'nın röportajıyla Antalya gündemine oturdu. Aslında başkanın söyleşisindeki satır aralarında verdiği mesajları iyi okuyanlar meraklarını(!) gidermişlerdir.

Başkanın önümüzdeki beş yıllık hizmet sürecine kavgacı bir siyaset, kin ve nefretle belediyeyi yönetme anlayışını sokmaya çalışan ve buna yönlendirmeye çalışanlar ne yazık ki hayal kırıklığına uğrayacaklar.

Dikkat ederseniz gazetelerin birçoğu Başkan Böcek'in 'Cumhurbaşkanı’nı Antalya'da karşılarım' sözünü manşetlerine taşıdılar.

Bu sorunun yanıtını Antalya merak ediyormuydu?

Edenler siyasetlerinde kavga ile beslenenler.

İnanın Antalya halkının umrunda değil bu karşılama merasimi.

Şimdi Mustafa Akaydın, döneminde bu karşılamadan imtina etti. 

Bu uzak duruştan dolayı Ankara ile Antalya'nın arası açıldı mı?

Neyi istedik vermedi Ankara? Sen bizi Antalya'ya geldiğimizde karşılamıyorsun biz de senin isteklerini karşılamıyoruz dedi mi?

Ama Mustafa hoca hep gergin tuttu arasını Ankara ile. Bu onun siyaset anlayışı, bana göre de Akaydın hoca doğru yaptı çünkü bu tarz ona yakışıyordu.

Aynısını Başkan Muhittin Böcek'ten bekleyemezsiniz. Böcek duygusal insan. Seçimi kazandığı gün makama girerken babasını anımsayıp gözyaşlarını tutamayan Muhittin Böcek'ten eğer vahşi bir siyaset bekliyorsanız yanılırsınız.

Bakın vatandaş neyi merak ediyor biliyormusunuz?

Saat Kulesi’nin önündeki atların akıbeti belli oldu da havaların ısınmasıyla kendilerini gösteren sinek meselesi ne olacak?

Projelerin hangisi devam edecek, hangisi yapılmayacak, Altın Portakal, Piyano Festivali, kendisinin hangi projesiyle start verilecek?

Bunların hepsi röportajda var. Iskaladıysanız internette bulup okuyabilirsiniz.

Ama bir kez daha söylüyorum; birileri burada Başkan Muhittin Böcek'i kavga siyasetinin içine çekmeye çalışırken o Ankara'da Turizm Bakanı ile oturup turizm bölgelerinde arıtma meselesini konuşuyor. Siyasetini kendine has üslubu ve ahlakı ile yapıyor...

Her yiğidin yoğurdu üfleyişi ayrı...

Hepsine de saygı duymak lazım.

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found