SON HABERLER :
Fotoğrafçılar yeniden umutlu Tiyatroseverlerin özlemi sona eriyor Toplu sözleşmeden beklentiler yüksek 'Yerli aşıyı tüm insanlıkla paylaşacağız' Ulaşımda yeni hatlar açıklandı
Başkanlarla beş on dakika...
Antalya Ekspres

Sabah saatlerinde Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, öğlen saatlerinde Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen'le bir araya geldik. Hala her iki belediye başkanına kutlama ziyaretleri sürüyor. Grupların biri giriyor biri çıkıyor. Belediye başkanları ‘sıkıntı yok’ diyor ama ben şimdi soruyorum, Muratpaşa'da faaliyet gösteren bir derneğin Döşemealtı ya da Konyaaltı Belediye Başkanı’nın makamına kadar gidip gerdan kırmasının ne anlamı var?

Neredeyse iki ay geçti başkanların makamlarına oturmasının üzerinden. Rahat bırakın adamları bir sürü işleri var.Projeler, hayaller onlarca maddelik vaatler var. Ben, bugün olmazsa yarın sorarım, 'Ne oldu başkanım Mart’tan önce atıp tutuyordun' diye!..
Semih Esen Başkan nezaket ziyaretlerini haftanın iki gününe indirmiş. Turgay Genç'e zaten Allah kolaylık versin. Döşemealtı'nın ne düğünü biter ne cenazesi.

* * *

Döşemealtı'dan güzel haberler var. Turgay Genç Başkan bu yılsonuna Hipodrom’un tamamlanacağını umduğunu söyledi!

İki yıldır bu müjdeyi birçok bakan ve milletvekilleri de vermişti ama bir türlü verilen sözler tutulmadı. Ne bölge hastanesinin temeli atıldı ne de Hipodrom kapılarını açtı.

Başkan Genç geçtiğimiz hafta gezmiş Hipodrom alanını. İnşaatı devam ediyormuş. Çok şey değişecek ilçede hipodrom ile birlikte diyor. Kafasında deli projeler var Hipodrom ile birlikte. Bizim milletimiz deli deli projelere çok sıcak bakmasalar da Turgay Genç bu bölgede spor turizmine yönelik projeler düşünüyor. Kırkgöz ile birlikte planlanabilecek bu yatırımlarda müthiş bir cazibe merkezleri ortaya çıkacak.

DÖSİAD ile birlikte kafalarda bölgede yaşayan gençler için bir çılgın fikir daha var. Beş yıl önce de düşünmüştük bunu ama aradan bir kara kedi geçti ertelenmişti!.. Şimdi Gültekin Gencer'le Turgay Genç bakalım bu projeyi hayata geçirebilecekler mi. Daha doğrusu hep birlikte...

İsmail Karaman ağabeyin derdi ise sokak hayvanları. Bir hayvan barınağı ile dahası olan bir proje daha var başkan Turgay Genç'e sunduğu. Bekleyip göreceğiz...

* * *

Semih Esen, en şanslı başkan. Muhittin Böcek'ten kalma makamın güzelliği muhteşem. Önünde Akdeniz arkası yemyeşil...

Valla, neydi nasıl oldu?..İl Başkanlığı, istifalar, Semih Esen'i Muhittin Böcek istiyordu istemiyordu, CK'nın avukatıymış, Antalyalı değilmiş artık bunlar geldi geçti.

Kimin neyi yaptığı neyi söylediği neyi yazdığı da umurunda değil Semih Esen'in.Birçok olumsuzluğu arkasında bırakmış. Önüne bakıyor. 'Her konu kendi şartlarında değerlendirilir’diyor!

Bu düşünceler temiz siyaset adına özlenen düşünceler ve Esen Başkan’ın bu felsefi yaklaşımları tuttu. Belki de toplumun beklediği temiz siyasi dilin, insancıl yaklaşımların Akdeniz’deki sesi Semih Esen olacak.

* * *

Bu ülkeİstanbul'da Ekrem İmamoğlu'ndan umutlanıyorsa yetmez. Karadeniz’deki, Anadolu'daki, Doğu'da ve Akdeniz'deki siyasilerde, sağından, solundan herkes aynı dili kullanmalı.  Çünkü iyilik ve güzellik bulaşıcıdır...

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found