SON HABERLER :
Fotoğrafçılar yeniden umutlu Tiyatroseverlerin özlemi sona eriyor Toplu sözleşmeden beklentiler yüksek 'Yerli aşıyı tüm insanlıkla paylaşacağız' Ulaşımda yeni hatlar açıklandı
Darbe günlerinde şarap...
Antalya Ekspres

Unutmamak, unutturmamak gerek dedik ya; Hüseyin Seymen abi, ‘Bırakın oğlum bu pembeyi, erkek dediğin kırmızı sever’ dese de, Kaliforniyalı şarap üreticilerinin yerli üzümleri zinfandeli hiç beklemeden sıkıp ürettikleri ‘blush’a takılıyoruz akşam saatlerinde. Çok sevdiğimiz bir dostumuz hayatımıza soktu. Bu günlerde bizim de vazgeçilmezimiz oldu blush...

 

Nerden çıktı bu darbe günlerinde şarap diyecek olursanız, biraz kafayı değiştireceğiz!Konya’dan kuzen müziği sokuşturdu, sosyal medyayı müziği doldurarak politik ve depresif paylaşımlardan uzak duralım diye.

Öyle yaptım önceki akşam, hafif serinlemiş blush’ın yanına Mersin’den bizim Canan 78’lerin unutulmaz parçasını paylaştı, Zamhir’den Einsamer Hirte!..Kavga yılları. İki yıl sonra faşist cunta! Neredeyse üzerinden kırk yıl geçmiş. Tankların esir aldığı günlerden tankların esir alındığı günlere! 25 kuruşluk beyaz çubuk şarabının o dayanılmaz sarhoşluğundan blush’ın mest eden yumuşaklığına gelsek de, hayatımız o kadar da pembeleşmemiş, kavgalarımız hala kan kırmızı!Telefon çaldı!Dostların bana verdikleri aslında beklenen bir haber.Kalkıp müzik setine bir Aksinne koyup iki dönmeliydim!Yapmadım.Beni, gazetemi bitirmek için kurulan kumpaslara, kahpeliklere, gazetelerinden, kullandıkları, kullandırıldıkları televizyon ve radyolardan, şahsıma, aileme, çocuklarıma, yuvama ve hayasızca saldıranlara aylardır sıcak tuttuğum öfkemi bana yakışmayan bir şımarıklığa çevirmemeli, onların o seviyesiz hallerine düşmemeliydim!

Kaldı ki onlar kendi çukurlarında; evim, çoraplarım, gömleklerim, yediğim havyar, içtiğim şarabın içerisinde boğulmuş, alınlarına koskoca bir ‘ihanet’ damgası vurulmuştu. Hem de ‘vatana ihanet’. Ben kavganın en kırmızısını verip haklı olduğumu ispatlamıştım.Kimin kim olduğu ortaya çıkmıştı!

Eli kanlı vicdansız bir örgüte yataklık edenlerin, fikrini ve ruhunu para uğruna şeytana satan gerçek fahişelerin(!) kim olduğu da...

Bunlar benim sözlerim değil bir zamanlar bana yazılan satırların karşılığıydı.Sakinliğimi blush’ın üçüncü kadehine versem de içimden; ‘Düşmanınla aynı seviyede savaşırsan ondan ne farkın kalır’ diye kendi kendime söylendim.Usulca yerimden kalktım, tam zamanıydı Chopin’in Waltz’ı. Sesini sonuna kadar açtım.Verandaya çıktım, begonvilleri suladım, yasemini kokladım, yıldızlara dokundum, mehtabı seyrettim. Penceremdeki gri baykuşla göz göze geldim, gülümsedim.Zeytin ağaçları kıpırdadı, günlerdir süren o kasvetli hava dağıldı bir Gedavetrüzgarı içimden geçti.Duygularım Chopin’in ezgisindeydi!..

Böylesine alçak bir kuşatmada dün onlar bizim, çalışanlarımızın, çocuklarımızın haklarını kumpasla, yalanla gasp etmişlerdi ama bugün onların onuru yerle bir olmuştu.Birileri demir parmaklıklarda.Ötekilerinin inlerine girilmiş kapılarına kilit vurulmuştu. Bugün canım ülkemi satanlar, FETÖ’ye yataklık, vatana ihanet, vatan hainliği, halk düşmanlığı, darbeye kalkışmak, vatandaşın üzerine ateş açmak, milli iradeyi bombalamaktan yargılanacaklardı.Ha omzundaki apoletleri sökmüş yüzüne tükürmüşler, ha gazetene mühür vurup o utançla kapının önüne bırakmışlarİhanet, ihanettir!

Eskimeyen yazılar... 2016/Temmuz sonu...

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found