SON HABERLER :
Fotoğrafçılar yeniden umutlu Tiyatroseverlerin özlemi sona eriyor Toplu sözleşmeden beklentiler yüksek 'Yerli aşıyı tüm insanlıkla paylaşacağız' Ulaşımda yeni hatlar açıklandı
FETÖ’cülerin ipliği pazarda...
Antalya Ekspres

Sonunda 8. Ağır Ceza Mahkemesi, FETÖ adlı silahlı örgüte bilerek isteyerek yardım etmek, üye olmak suçlarından yargılanan Ali Orhan ve Hasan Yavaşlar adlı şahısların dosyalarını 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen FETÖ'nün medya ana dosyasına bağladı. Eğer Antalya Ekspres olmasaydı her ne hikmetse 15 Temmuz kalkışması sonrası kapatılan Antalya gazetesinin o günkü sahibi görünen şahıs ve yazıişleri müdürü, içeriklerini hazırladıkları gazeteleri kapanmasına rağmen kendileri yargılanmadan paçalarını kurtaracaklardı. Yüce adalet sunulan deliller ve tanıkların ifadeleri sonunda FETÖ'nün Antalya ayağında tüm şahısların birbirleri ile bağlantılı olduklarına karar verdi ve cemaate yataklık yapan herkesi aynı dosya içerisine topladı.

Biz aylardır FETÖ'nün kendisini anlatmak için Antalya gazetesi ile işbirliği içerisine girdiğini, gazete sayfalarını satın aldığını, Zaman Gazetesi’nde hazırlanan giydirme sayfaların Antalya Gazetesi’nde yayınlanarak dağıtıldığını anlattık. İşte geçtiğimiz hafta sonunda görülen davada ortaya çıkan tanık eski AKDİM Başkanı Erdoğan Çiğdem de SEGBİS üzerinden verdiği ifadesinde FETÖ'nün Antalya İmamı Tarık Şen ile görüşülüp Antalya Gazetesi’nin sayfalarının satın alındığını söyledi. Tanık Erdoğan Çiğdem 17-25 Aralık sürecinde cemaatin içerisindeki etkin isimlerden birisiydi ve verdiği ifade önemliydi.

FETÖ'ye yataklık ve ihanet açık. Tarihi Antalya Gazetesi üzerinden eli kanlı silahlı örgüte bilerek ve isteyerek yataklık yapılmış. Hayali röportajlar üretilmiş, haberlerle cemaatin kendisini halka anlatmasına ve yönlendirilmesine çanak tutulmuş. Gazetenin bazen 4-5 sayfası bazen tamamı cemaat tarafından kapatılmış ve istedikleri yayınlar yaptırılmış. Cemaatin içindeki etkin isimler takma isimlerle köşe yazıları yazmışlar, cemaate sempati duyanların görüşleri alınarak yayınlanmış.

İşin en acı tarafı şu; Mahkemede doğruyu söyleyeceklerine dair tüm inançlar ve değerler üzerine yemin eden ve bu terör örgütüne yataklık edenlerin hemen hepsi ar duyguları çatladığı için inkar yoluna gidiyor.

Oysa her şey artık ortada. Antalya Gazetesi’nde FETÖ'nün Antalya kasası ve bugün yurt dışına kaçmış Nevzat Ayvacı ile söyleşi yapıp kamuoyunu yanıltmaya çalışan Ali Orhan adlı şahsı da teşhis ediyor tanık AKDİM eski Başkanı Erdoğan Çiğdem.

Yine gazetenin sahiplerinden Sıtkı Soydal'ın FETÖ'nün imamı Tarık Şen ile gazete arasındaki bağlantıları sağlandığını da.

Cemaat yazılarına kendi imzasını atan Antalya Gazetesi’nin yayın politikasının yasal sorumlusu Hasan Yavaşlar dahil hepsi o ihanet gemisinin içinde.

Her taraftan kuyrukları birbirine bağlanıyor aslında. Yine birkaç gün önce Günhaber'de  yayınlanan yazı dizisinde, FETÖ itirafçılarından Hidayet Şimşek verdiği ifadesinde dönemin FETÖ imamı Tarık Şen ile yemekte buluşmalarına  dönemin Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın yanında Sıtkı Soydal'ı da getirdiğini, Soner Teker adlı şahsın kendisine Sıtkı Soydal'ın oğluna para vermesini bu paranın CHP'nin seçim çalışmalarında kullanılacağını söylediğini de anlattı.

Bundan sonrası yüce yargının terazisinde.

Utanması gerekenler ise sessiz. Köşe yazarlığına soyunup FETÖ hainlerini aklamaya çalışan onların hukuk savunuculuklarını yapanlar, mevzunun bir deli saçmalığı olmadığını, tüm bu olup bitenlerin vatan hainliğinden başka bir şey olmadığını anlamışlardır.

Diyarbakır'da FETÖ'den tutuklanmış meslekten ihraç edilmiş hakimin, parayla pulla işi yok dediği işadamının, yakın dostum dediği oğlunun, geometriden çakmaz dediği hemşerisinin, manyak bir deli tay dediği kıllı sütçü beygirinin gırtlaklarına kadar pis bir cemaatin içine battıklarını  umarım görmüşlerdir.

Uzun lafın kısası; mevzu paralel dikey filan değil. Mevzu hainlik, vatana ihanettir...

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found