SON HABERLER :
Fotoğrafçılar yeniden umutlu Tiyatroseverlerin özlemi sona eriyor Toplu sözleşmeden beklentiler yüksek 'Yerli aşıyı tüm insanlıkla paylaşacağız' Ulaşımda yeni hatlar açıklandı
Finike'nin sorunu kanalizasyon...
Antalya Ekspres

Antalya'nın en batısına doğru gidiyoruz, üçüncü durağımız Finike. Başkan Mustafa Geyikçibizi amcaoğlunun esnaf lokantasında ağırlıyor. Yolunuz düşerse Neşeli Restoran'a mutlaka uğrayın ama kadayıflı sütlacıyla yapın finali, mutlu olacaksınız.

Mustafa Geyikçi Başkan Kabataşlı... Bu okuldan mezun olan o dönemin adamlarının hepsi adam gibi adam. Yemek sonrası birlikte çıkıyoruz Neşeli'den, hemen arkası Belediye. Bölgedeki mülk sahipleri binalarını restore ettiriyorlar. Bir butik otel açılacak yakında.

Bana kalırsa Finike Belediye Binası, bugüne kadar ilçe belediyeleri içerisinde gördüğüm en güzel bina. Ahşap kapılar, pencereler, ahşap merdivenler ve ahşabın o dayanılmaz kokusu. Eskiden hükümet konağıymış bugün belediye binası olarak kullanılıyor

Başkan Geyikçi'nin makam odasının kapısı da diğer belediye başkanlarında olduğu gibi sonuna kadar açık. Bir taraftan kahvelerimizi içerken öte yandan sohbet ediyoruz.

Allaha şükür borçsuz belediyemiz yok. Finike Belediyesi de 60 milyon kadar borçlu. Hepsi öderiz diyor ama nasıl?

Her ilçenin olduğu gibi Finike'nin de en büyük sorunu kanalizasyon. İlçede altyapı yok. İnsanın aklına şu soru geliyor; başkanlar gelip geçiyor neden her gelen başkan altyapı sorunu ile karşı karşıya kalıyor? Yahu bugüne kadar her başkan bir boru döşese ilçenin bu sorunu bitecek!

Finike'nin beş mahallesinde hiç kanalizasyon yokmuş. Bir altyapı çalışması başlatılmış ama burada borular yanlış döşenmiş. Kim verecek hesabını?

Başkan Geyikçi, Muhittin Böcek'e “Sizden beş yıl boyunca hiçbir şey istemeyeceğim benim kanalizasyon sorunumu çözmemde yardımcı olun yeter” demiş.

“Borcumuzuderdimizi biraz hafifletelim projelere başlayacağız”diyor Başkan. Şimdi derlenip toparlanma zamanı. Finike'ye bir kent meydanı ve kano turizmi için projelendirme çalışmaları başlamış. İspanya'nın Valencia kenti ile kardeşlik protokolü yapmışlar, ortak özelliğimiz portakallarımız diyorlar.

Finike'nin en büyük şansı tabii ki yat limanı. Sahil boyunca şehirle iç içe başka bir yat limanı yok. Setur yeni bir proje yapıp getirecekmiş. “Halkımızla, basınla paylaşacağız bu projeyi” diyor Başkan.

İşi hiç de kolay değil Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi'nin. “Allah kolaylık versin” deyip Demre'ye doğru yola koyuluyoruz...

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found