SON HABERLER :
Fotoğrafçılar yeniden umutlu Tiyatroseverlerin özlemi sona eriyor Toplu sözleşmeden beklentiler yüksek 'Yerli aşıyı tüm insanlıkla paylaşacağız' Ulaşımda yeni hatlar açıklandı
Kumluca'da bir deli fişek...
Antalya Ekspres

Batıya doğru giderken aklımız fikrimiz bir an önce deniz, güneş, kum, olunca hep Kumluca'yı transit geçeriz. Hadi biz Kumluca'yı atlayıp geçeriz de bu seçimlerde Ak Partililerde pek kaale almamışlar ki CHP'li gencecik Mustafa Köleoğlu ilçenin yüzde ellisinden fazlasının teveccühünü alıp Hüsamettin abisinin önünde ipi göğüslemiş.

Köleoğlu bir Antalya siyasetçisi. Gençlik kollarından yetişmiş aklı başında CHP'lilerden. Anne baba tarımcı o daha üniversite yıllarında Kumluca'ya belediye başkanı olmayı aklına koyunca büyükleri “Burada durmakla olmaz, git Antalya'da siyaseti öğren, öyle gel” demişler ve Mustafa Köleoğlu'nu kendi ifadesiyle ‘Komünist!’ Mehmet Özbey'in yanına göndermişler.

Köleoğlu yıllardır yakından tanıdığı ve sessizce takip ettiği biz gazetecileri karşısında görünce heyecanını gizlemedi biz de onun anlattıklarını ve Kumluca hayallerini öğrenince çok heyecanlandık.

Başkan Muhittin Böcek, ANAP'tan CHP’ye geçtiği yıllarda keşfetmiş genç Mustafa'yı. Hatta bir akşam yemeğinde buluşup birlikte siyaset yapma kararı almışlar. Aslında o gün bugün Başkan Böcek’le birlikte Başkan Mustafa Köleoğlu. Yani bugünün hesaplarını Başkan Muhittin Böcek yaklaşık 15 yıl önce yapmış. 2004 yılında üç adayla girilen gençlik kolları seçimini Muhittin Böcek'in desteklediği Mustafa Köleoğlu kazanmış.Köleoğlu'nun yıldızı işte o yıllarda parlamaya başlamış.

Kumluca'da seçim sonrası ortalık fena karışmış. 'Yıllar sonra bu seçimi kazanmasaydın ölseydin Mustafa'diyenler bir tarafa ayrılmış genç Başkan'ın zaferini kutlayanlar bir tarafa. Şu sıralar kaybedenler köşelerine çekilmiş Mustafa Köleoğlu ise Kumluca için kollarını sıvamış.

Mustafa Köleoğlu seçimleri eşi Nurgül hanımla birlikte yönetmiş. Gece gündüz, köy köy, ev ev, mahalle mahalle dolaşmışlar ve birlikte kazanmışlar. Hanımefendi hala hanımlar arasında çok etkin. Kumluca halkı ikiliyi öyle benimsemişler kiher etkinlikte ikisini birlikte görmek istiyorlarmış. Mustafa Köleoğlu 'Biz kadınlarımıza değer veririz, bu birliktelik bunun en güzel örneğidir' diye son noktayı koyuyor.

Başkan telefondan yaptığı canlı yayınları ile ünlü, tabii bir de festivalleri. Kumluca Belediyesi'nin hiçbir biriminde kapı anahtarı yok, Başkanın makamı da 24 saat halka açık.

Kumluca için birçok proje, birçok hayalleri var Mustafa Köleoğlu'nun. 'Tamam, kafam biraz kırık ama ben bu ilçeyi iyi tanıyorum. Dertlerini biliyorum. Halkımın ne istediğini biliyorum ve neler yapabileceğimide...' diyor gülüşüyoruz.

Dedim ya Batı cephesinde yeni şeyler var. Yeniisimler, yeni hayaller, değişimler. Her şey güzel olacaksa bu gençlerle olacak...

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found