SON HABERLER :
Fotoğrafçılar yeniden umutlu Tiyatroseverlerin özlemi sona eriyor Toplu sözleşmeden beklentiler yüksek 'Yerli aşıyı tüm insanlıkla paylaşacağız' Ulaşımda yeni hatlar açıklandı
Merak üzerine...
Antalya Ekspres

Gazeteci Ali Buldu şehri yakın takip eden arkadaşlarımızdan birisi. Hakkını teslim edelim, sosyal medyayı iyi kullanarak hepimizi atlatıyor. Büyükşehir’deki atamalarının hepsini neredeyse ondan öğreniyor bu şehir.

Dün Belediye şirketlerine yapılan atamaların arkasından twetten isyan etti.

Haklı. Çünkü millet işi gücü bıraktı Belediye şirketlerine kim atandı yönetim kurulu üyeleri kim onu merak ediyor. O da 'ayıp ayıp!..' dedi.

Oysa Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde bir kent yaşayanı olarak merak edeceğimiz daha ne kadar çok birim var.Hepimizi en çok ilgilendiren aslında bu daire başkanlıkları.

ASAT hiç kimsenin umurunda değil mi?

En önemli ihtiyacımız su kaynakları buraya bağlı. İçtiğiniz, bahçenize kadar gelen suyu yönetecek kurumun başına gelecek ya da gelen insanı merak etmiyormusunuz?

Kişi başına kaç metrekare yeşil alan düşüyor bu şehirde?Her denk getirdiğimizde ‘yeşil alanımıza dokunma’ diye pankartları alıp çıkıyoruz ya. Sivrisinekle kim mücadele edecek, çevre sağlığına kim bakacak, bu şehrin ağacını kim dikecek kim budayacak aklınıza geliyor mu? Bunun bir daire başkanı var, sonra müdürlükleri...

Gelelim en baş belası sorunu çözecek daire başkanlığına.

Bu şehirde ulaşımı kim planlayacak?

Raylı sistem, ticari plaka işlemleri, trafik şube müdürlüğü, toplu taşımayı kim şekillendirecek?

Hepimizin asıl meraklanması gereken daire başkanlıkları daha arkada.

Caddenizi, sokağınızı kim asfaltlayacak?

Kimi arayacaksınız mahallenizde asfalt bozulduğunda?

Bakın Fen İşleri Daire Başkanlığı diye bir birim var Büyükşehir belediyelerinde. Buraları kimler yönetecek?

Ya sağlığınız?

Yahu ölünüzü bile işte bu daire başkanlığına bağlı birim kaldıracak. Ağzınızdaki çürük dişinizden şeyinizde dönen kılınıza kadar bakacak kurumlar var Sağlık Dairesi Başkanlığı’nda.

Çocuğundan, yaşlısına, engellisinden gençliğine kadar hizmet götürecek Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı sizi hiç ilgilendirmiyor mu?

Yani kısaca, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek bu şehri dört belediye şirketi ile yönetmeyecek.

Zabıtası var, sporu, gençliği var, depremi, kent estetiği, kültürü, muhtarlığı, dış ilişkileri var.

Bırakın belediye şirketlerine kimin gelip kimin gittiğine meraklanmayı. Bu şirketlerin patronu Başkan Muhittin Böcek’tir. Seçimlerde bir ittifak söz konusudur ve kendi partisinin isimleri vardır yönetimlere talip olan. Kadrosunu bunlardan kurar. Ve yine bu şirketlerde hep BigBoss'un dediği olur. Bu şehirde zaten onu, Muhittin Böcek'i tanır!..

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found