SON HABERLER :
Fotoğrafçılar yeniden umutlu Tiyatroseverlerin özlemi sona eriyor Toplu sözleşmeden beklentiler yüksek 'Yerli aşıyı tüm insanlıkla paylaşacağız' Ulaşımda yeni hatlar açıklandı
Nerede yahu bu turist...
Antalya Ekspres

Eskiden çıplak gösteren gözlük vardı!

Ben çok duydum ama bulup gözüme takamadım, takıp gördüm diyen bir sürü sahtekar bilirim yemin billah eden.

Şimdi bu gözlüklerin yeni versiyonu çıktı çarşıda pazarda turist gösteren.

Rekor üzerine rekor kırıyoruz.  8 Haziran'da yeni bir rekor daha kırmışız, bir günde Antalya Havalimanı’na 85 bin yabancı turist gelmiş. Gelen yabancı turist sayısı 4 milyona ulaşmış hedef 16 milyon...

Doğrudur bu turist gösteren gözlük. Yalanı yoktur gözlük katan yetkililerin. Havalimanındakiler sayıyor, Valilik açıklıyor, turistleri görenler bunlarla oteldekiler.

Kaleiçi’ndeki esnaf “ben görmedim” diyor, dışındaki ticaret erbabı “gözüm çıksın yoklar” diyor, Lara plajındakiler “valla yok” diyor, Konyaaltı plajındakiler “biraz önce iki tane önümüzden geçti ama onlar bizim yerliler de olabilir” diyor.

Alanya'da gazeteci Mehmet Ali Dim bayram doluluğunu küçük esnafa sormuş, kimse memnun değilmiş.O, konuyu Alanya'nın ilacı yerli turist değil, herşey dahille gelen turist de değil, Alanya'nın yüzünü güldürenleri yerleşik yabancılar ve apart müşterisine bağlamış.

Bizim AGC Başkanı Mevlüt Yeni “Turizm olgusunu her kesimin kazanacağı bir sektör haline getirmek için sağlam bir strateji yapmalıyız” demiş. Sonra eklemiş, “Lokantacı, derici, yani umudunu turiste bağlayan esnaf kan ağlıyor, turist otelden çıkmıyor batan batana Antalya'da”. Doğru da söylemiş. Herkes başka kafadan çünkü...

Gözlüğü takıp turisti gören mutlu, gözlüksüz kent esnafının gözünde o çıplak gösteren gözlük. O da ya kendini ya kapı komşunu gösteriyor.

Konuyu doğru irdelemek gerekiyor. 16 milyon turist hedeflenen Antalya'da esnaf siftah etmeden dükkan kapatıyorsa bir yerde birileri doru strateji yürütmüyor demektir.

Antalya'da turistler Havalimanı ile otel arasında kaldığı zaman böbürlenmenin hiçbir anlamı kalmıyor.

Yani Antalya'nın turizm gerçekleri ne dışarıdan kente gezmeye gelen gazeteciye verilen ne protokol bilgileri ile sınırlı ne de açıklanan uçuk rakamlarla.

Eğer turizm kenti isek doğru politikalarla yöneteceğiz turizmi, yeni projeler ve stratejilerle.

Öyle yok tabii, tak gözüne turist gösteren gözlüğü say bir milyon, iki milyon,üç milyon. Esnaf üç turist görmüyor siz milyonlardan bahsediyorsunuz...

 

 

 

 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found