SON HABERLER :
Emekli çay keyfi yapacak Oğlunun cenazesini görünce, güçlükle ayakta durabildi Tatilin son gününde Konyaaltı Sahili'nde yoğunluk Tütüncü'den ilk hasat paylaşımı Kütükçü'ye kapalı pazar ve okul müjdesi
Siyasete takılıp kalmayın...
Antalya Ekspres

Bazen gündem, alkol sınırını aşmış dahası küfelik olmuş siyasetin içinde debelenip duruyor. Adını 'parti içi demokrasi(!)' koysalar da artık millet,  yumruklu, sopalı, levyeli ve sinkaflı, yani öfke ve şiddet içeren şuurunu kaybetmiş bir siyaset ve siyasetçi istemiyor.

Dahası, kendilerini dahil ettikleri siyasi taraftan sosyal medya üzerinden aşağılık paylaşımlar yapan,toplumu ikiye bölen,ayrımcı, kıran, döken, parçalayan, yaralayan, kanatan, aşağılık ve iğrenç siyaset de istemiyor.

Siyasete takılırsak keyfi yok...

Ticaret malum! İşin içindekiler ekonomi toparlandı bu aralar deselerde tedavinin devam etmesinden yanalar.

Peki hiç güzel şeyler olmuyor mu buralarda?

Tabii ki oluyor. Siyasetin bataklığına saplanıp kalanların görmediği güzel işler oluyor Antalya'da...

Gelin kent merkezini sevapları günahlarıyla siyasilere bırakıp şehrin kuzeyine doğru çıkalım.

BY CHE; ALİ BAHAR

OSB'de önceki gün Antalya adına hepimizi heyecanlandıran, yarınlar için umutlandıran bir projenin tanıtımı yapıldı. Şehrin yöneticinden, siyasisine, sivil toplum liderlerine kadar herkesin söylemlerinde mangalda kül bırakmadıkları Döşemealtı bölgesinin bilgi ve eğitim havzası olması noktasında ilk ciddi yatırımı OSB Başkanı Ali Bahar açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından OSB'ye devredilen OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında OSB Mesleki ve Teknik Koleji olarak 10 milyon liralık bir yatırımla öğrenci alacak.

İşte bu iş bu kadar. Laf yok icraat var. Ali Bahar ve ekibi aylardır sürdürdükleri çalışmanın sonucunu aldılar. Tabii ki kolay olmamıştır. Devirler, prosedürler, yazışmalar, görüşmeler...

Bu Kolej’in hem Organize'de iş dünyasının teknik altyapısına büyük katkısı olacak hem bölgeye hem Antalya'ya.

Bilim Üniversitesi, meslek lisesi ve çalışmaları hızlandırılan Teknopark'ın devreye girmesiyle hepimizin hayali bilim ve eğitim havzası gerçekleşmiş olacak. Kaldı ki bölgede kendisini ispatlamış birçok okul, eğitim ve öğretimlerine devam ediyor. Bahçeşehir Koleji, Sosyal Bilimler Lisesi, Fen Lisesi bölgenin temel taşları.

Başkan Ali Bahar'ın “Antalya'yı bir şehir olarak değil bir ülke olarak görmemiz lazım” sözüne katılıyorum. Ayrışmadan birlikte çalıştığımız zaman biz başarabiliriz...

OSB'de güzel bir ekip var, Başkan Ali Bahar konuşmasının her satır başına da bu ekibi koydu. Başarıyı paylaşmasını hepimiz sevdik. Tabii ki Ali Bahar'ın bu ve diğer projelerdeki liderliğini de. O yüzden ara başlığa By Che; Ali Bahardedim. Bahar'ın kullandığı araç plakası CHE. Siz ister tesadüf harfler olarak görün isterseniz Che Guavera hayranlığı, felsefesi.  Ben Ali Bahar'ın bu projedeki öncülüğünü, liderliğini sevdim...

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found