SON HABERLER :
Büyükşehir’den çiftçiye destek Yerli halk da denize kavuştu Caretta carettalar için bekleyiş başladı 2 metre boyunda yılanla yolculuk etti Yılbaşından bu yana 532 bin turist geldi
En iyi hücum savunmadır
Antalya Ekspres

Süper Lig’de Ankaragücü ve Sivasspor mağlubiyetlerinin ardından bir de Kayserispor gibi zor bir deplasmanda Fredy ile Gökdeniz gibi iki önemli oyuncunun eksik olması ve Hakan’ın tam iyileşmemesi kırmızı beyazlı taraftarı endişelendirmeye başlamıştı.

Ankaragücü ve Sivasspor karşılaşmalarında hücum oyununu deneyen ancak son vuruş özellikli futbolcusunun az olmasından dolayı bir türlü sonuca gidemeyen Antalyaspor için hafta içerisinde en doğru sistemin, yeniden savunma futboluna dönmek olduğunu söylemiştim.

Çünkü Antalyaspor’da, Ersun Yanal’ın futbolculara ezberlettiği bir oyun anlayışı var. 

Gerek kupada finale kalırken, gerekse ligde yenilmezlik serisini yakalarken bu sistem ile sonuca ulaşıldı.

Ersun Yanal da takımı fabrika ayarlarına geri döndürdü ve alışık olduğumuz topu rakibe bırakan,  kontrollü futbol oynayan, duran top ve kontratakla da rakip kalede gol arayan bir oyun anlayışı ile sahaya çıktı.

Bunu yaparken de Fedor Kudryashov’u sol beke, Eren’i ise orta alana yerleştirdi.

Son dönemde performansı ile eleştirilen Doğukan ise Eren ve Nuri’nin önünde 10 numara pozisyonunda görev yaptı.

Böylelikle Ersun Yanal, orta sahada Eren’in ve Doğukan’ın dinamizminden faydalanmayı planladı.

Karşılaşmaya etkili başlayan takım ise ev sahibi ekip oldu.

Hatta Kayserispor’un Antalyaspor kalesinde bulduğu VAR’a takılınca Kayseri’nin hücum etkinliği azaldı ve bu kez Antalyaspor rakip kaleyi zorlamaya başladı.

Ve ilk yarının son dakikasındaki Naldo’nun altın kafası ile kırmızı beyazlılar sahada 1-0 öne geçmeyi başardı.

Bu dakikadan sonra ise oyun Antalyaspor’un istediği şekle döndü. İkinci yarıda rakibe pozisyon vermeyen, rakip kalede Doğukan ile çok net gol fırsatını kaçıran taraf Antalyaspor oldu.

Yani Ersun Yanal, takıma ezberlettiği oyun sistemi ile 2 maç aranın ardından yeniden 3 puanı hanesine yazdırmayı başardı.

Antalyaspor için en doğru oyun planı işte tam da budur.

Bunun ötesi fantezi olur.

Futbolda en iyi savunma hücumdur derler ancak Antalyaspor için en iyi hücum kesinlikle savunmadır.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found