SON HABERLER :
Büyükşehir’den çiftçiye destek Yerli halk da denize kavuştu Caretta carettalar için bekleyiş başladı 2 metre boyunda yılanla yolculuk etti Yılbaşından bu yana 532 bin turist geldi
Ersun hoca  Serdar’ı hazırlamalı
Antalya Ekspres

 

Hatayspor maçının ardından Antalyaspor’da öyle bir değişim yaşandı ki; bu değişim13 maçlık yenilmezlik serisini de beriberinde getirdi.
Her ne kadar bu yenilmezlik serisi içerisinde oynanan savunma futbolu ve beraberliklerin fazla olması eleştiri oklarının Ersun Yanal’a dönmesine neden olmuş olsa da, Ersun hoca takıma oturttuğu savunma futbolu anlayışından asla taviz vermedi. 
Antalyaspor, kupada oynanan Alanyaspor maçında sezonun en iyi futbolunu ortaya koydu ve adını Türkiye Kupası finaline yazdırmayı başardı. 
Sonrasında ise ligde Erzurumspor karşılaşması ile yenik duruma düşen ancak maçı ikinci yarıda ortaya koyduğu futbol ile lehine çeviren bir Antalyaspor izledik. 
Bu maçın ikinci yarısında özellikle hücum anlamında etkili bir Antalyaspor sahadaydı. 
Bu oyun bize; Ersun hocanın takımı yavaş yavaş öne çıkardığının ve artık daha hücumcu bir oyunu tercih edeceğinin göstergesi gibiydi. 
 Milli araya gidilen dönemde de bu çalışmalar yapılmış olacak ki, milli aranın ardından oynanan Ankaragücü maçında sezonun en çok gol pozisyonu üretilen maçını oynadık.
Antalyaspor’un bu maçtaki futbolu büyük alkış almış olsa da sahadan puansız ayrılması ise futbolun gerçeği olarak not edildi. 
Antalyaspor bu maçta özellikle milli takımdan sakat dönen Gökdeniz’i çok aradı. 
Sivasspor maçı da beklediğimizden çok daha zor geçti. Ve sahadan 4-2 mağlubiyet ile ayrıldık. 
Hem de belki de sezonun en kötü futbolunu oynayarak. 
Bu mağlubiyet ve kötü oyunda bir çok etken var. 
Bunlardan bir tanesi Gökdeniz ve Nuri’nin olmayışı. 
Diğeri ise Ersun Yanal’ın hücuma evrilen oyun şablonu. 
Antalyaspor’un hücum oynayabilmesi için elinde, bitirici ve gole katkı koyabilecek bir oyuncusu yok. 
Orgil formsuzun da formsuzu, Podolski yaşlı, Gökdeniz sakat, Drole ise hiç yok…
Bugünkü tablo da Ersun hoca, mutlaka eski oynattığı şablona dönmek zorunda. 
Yani savunma ağırlıklı bir oyun, ‘kazanamıyorsan kaybetme’ düşüncesi ve hızlı kontrataklarla da gol bulma planı. Bu plan içerisinde de en önemli oyunculardan birisi Amilton ve Serdar Gürler olmalıdır. 
Yani Ersun hoca artık Serdar Gürler’i ilk 11’e hazırlamak zorunda. 
Özellikle Gökdeniz’in sakatlığından sonra Serdar Gürler ilk 11’de yer almalı.
Antalyaspor için önümüzdeki maçlarda en doğru sistem, eski oyun formatına dönmek ve Serdar Gürler’in ilk 11’de yer alması olacaktır. 
Yoksa aşağıdakileri ensemizde bulacağız… 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found