SON HABERLER :
Büyükşehir’den çiftçiye destek Yerli halk da denize kavuştu Caretta carettalar için bekleyiş başladı 2 metre boyunda yılanla yolculuk etti Yılbaşından bu yana 532 bin turist geldi
Ersun Yanal takımı
Antalya Ekspres

Antalyaspor’da geçtiğimiz hafta alınan Alanyaspor mağlubiyeti camianın moralini bozmuş olsa da, bu mağlubiyete hızlı reaksiyon verildi ve kırmızı beyazlılar kupa finaline adını yazdırmayı başardı.

Kupada final mutluluğunun ardından ise tüm gözler lige çevrilmişti.

Rize’nin ve Gençlerbirliği’nin galibiyetleri; Kayseri, Ankaragücü ve Kasımpaşa’nın mağlubiyetleri, Denizli ve Başakşehir’in de birbirleri ile oynayacak olmaları, Erzurumspor açısından bu maçın önemini bir kat daha arttırmıştı.

Erzurumspor da bu bilinç ile sahaya çıktı.

Maçın daha 3. dakikasında konuk ekip,  karşılaşmayı kazanmak istediğini kırmızı beyazlı ekibe gösterdi ve maçın ilk yarısını da Atıf’ın attığı golle 1-0 önde kapattı.

Antalyaspor ise maçın ilk yarısında oyuna dahil olmakta ciddi sıkıntılar çekti.

Maçın ikinci yarısında ise oyunun hakimiyetini eline alan, daha fazla rakip alanda baskı yapan ve pozisyon üreten bir takım haline geldik.

Özellikle Podolski’nin oyuna ağırlığını koyması ile 3. bölgede etkinliğimizi daha da arttırdık.

Önce Fredy, sonra Gökdeniz ve son olarak da Bünyamin ile kapanışı yaptık.

Maçı iki bölüme ayıracak olursak;  ilk yarıda ne savunmada ne de hücumda etkinlik ortaya koyamayan bir Antalyaspor sahadayken; ikinci yarıda ise geçişleri çok iyi yapan, üçüncü bölgede pas trafiğini iyi gerçekleştiren, farklı hücum varyasyonlarını deneyen bir Antalyaspor izledik.

Hatayspor maçı ile birlikte oyunun tek yönünü oynadığı için eleştirilen Ersun Yanal’ın takımı, bu sezonun en etkili futbolunu ikinci yarıda ortaya koydu.

Böylesine kritik bir karşılaşmadan galibiyet ile ayrılmak da, kupadaki final sevincinin ikiye katlanmasına neden oldu.

Ersun Yanal takıma ilk olarak savunma yapmayı öğretti.

Bu disiplini oturttu.

Ligde istediğimiz bir konuma geldikten sonra da artık hücumu deneyen, daha etkili hücum futbolu oynayan bir Antalyaspor izleyebiliriz.

Yani oyunun hem savunma tarafını iyi yapan hem de hücum yönünü iyi oynayan kompakt bir takıma doğru gelişeceğiz.

Ersun Yanal hem kupa maçında hem de Erzurumspor maçının ikinci yarısında bu oyunu bizlere net olarak gösterdi.

 

 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found