SON HABERLER :
Büyükşehir’den çiftçiye destek Yerli halk da denize kavuştu Caretta carettalar için bekleyiş başladı 2 metre boyunda yılanla yolculuk etti Yılbaşından bu yana 532 bin turist geldi
Bu hastaneye ihtiyaç yok
Antalya Ekspres

Antalya Tabip Odası Başkanı 
Prof. Dr. Nursel Şahin

İktidar Kamu Özel İşbirliği (KOİ) modeliyle yaptırdığı şehir hastaneleri modelinden vazgeçti. Ama ne şehir hastanelerinden ne de sevdalı olduğu inşaat şirketlerinden vazgeçemiyor.
Aydın, Samsun ve Antalya Şehir Hastanelerinin yapım işlerine dair ihalelerin, Kamu İhale Kanunu’nun özel hallerde kullanılabileceği belirtilen Pazarlık Usulü başlıklı 21.maddesi kapsamında gerçekleştirildiği görülmektedir. Bu ihalelerdeki özel hal “b fıkrası”na dayandırılmaktadır.
Sağlık hizmetlerini, koruyucu ve önleyici olmaktan çıkararak tedaviye endeksleyen özelleştirme politikalarının geldiği nokta daha çok hasta, daha çok hastane, daha çok yataktır.
Bu 21/b usulüyle yapılan her Şehir Hastanesi ihalesi KÖO ile yapılan, geleceğimizi 25 yıl ipotek altına alan önceki Şehir Hastanelerinin vermiş olduğu zararın itirafıdır.  
Antalya’nın böylesi büyük bir hastaneye ihtiyacı yok. Mevcut kamu ve özel sağlık işletmeleri hem ihtiyacı karşılıyor hem de kolayca ulaşılabiliyor. Aksine günümüzde sağlık yatırımları öncelikli olarak koruyucu ve önleyici hizmetlere, sağlığı geliştirmeye odaklanmalıdır.

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found