SON HABERLER :
Fotoğrafçılar yeniden umutlu Tiyatroseverlerin özlemi sona eriyor Toplu sözleşmeden beklentiler yüksek 'Yerli aşıyı tüm insanlıkla paylaşacağız' Ulaşımda yeni hatlar açıklandı
Sesimize kulak verildi ancak...
Antalya Ekspres

Salgının başladığı günden bu yana sahada olan sağlıkçıların en büyük endişeleri ailelerine virüs bulaştırmak oldu.

Talebimiz yetkililer tarafından dikkate alındı ve Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca sağlık çalışanlarının eşlerinin aşılanmaya başlayacağını açıkladı. Sağlık çalışanlarımızın bu problemini görmezden gelmeyip, çözüme kavuşturan Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ve tüm ekibine teşekkür ederiz. Ancak sağlık çalışanlarının yakınları sadece eşlerinden ibaret değil. Bekar yaşayan ya da aileleriyle bir arada yaşayan sağlıkçılarımız da mevcut. Bu gerçeği görmezden gelemeyiz. Anneleri, babaları ve kardeşleriyle birlikte yaşayan sağlıkçılarımızın endişeleri henüz geçmiş değil. Sağlık çalışanlarımızın aşıları tamamlandı. Eşlerinin aşıları da devam ediyor. Fakat aynı çatı altında yaşadıkları diğer yakınlarına virüs bulaştırma endişesi yaşayan sağlıkçılarımız hala diken üstünde. Bu nedenle sağlıkçılarımızın aynı çatı altında yaşadıkları tüm yakınları aşılanmalı.

Salgınla birlikte kamu çalışanları içinde iş yükü en çok artan meslek grubu olduk. Buna karşılık ekonomik beklentilerimize olumlu cevap alamadık. Artık sağlıkçılarımız çok yorgun. Gece-gündüz demeden, bayram-seyran demeden çalışan sağlıkçılarımız artık tükenme noktasına geldi. Sağlıkçılarımız en azından bu tarz konularda taleplerinin karşılık bulduğunu, kendilerine değer verildiğini görmek istiyorlar. Bu zorlu süreçte sağlık ordusunun moral ve motivasyonunun yüksek tutulması için taleplerine cevap verilmelidir.

Sağlık-Sen Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found