SON HABERLER :
Büyükşehir’den çiftçiye destek Yerli halk da denize kavuştu Caretta carettalar için bekleyiş başladı 2 metre boyunda yılanla yolculuk etti Yılbaşından bu yana 532 bin turist geldi
Erguvanla açan bahar!
Antalya Ekspres

Kokusu geldi artık, yapacak bir şey yok. ‘Ben her bahar böyle olurum’ misali. Bahar’ın en cilvelisi Nisan da yolda. Güneş bulutlarla kavga etse de artık yüzünü daha çok gösteriyor. Işıkları ısıtıyor ruhumuzu. Duygular asileşiyor da laf söz dinlemez oluyor. Umut çiçekleri, erguvanlar baş veriyor dallarda inadına. Doğa uyanıyor. Bahar mı bizi bu hale getiren. Mevsimlerin işvelisi ilkbahar ‘hoş geldin’ bize.

***

Erguvanlarla açan güzelim bahar. Tazelenen hayaller, alıp başını gitmeye hazır duygular. Hani bahar gençliğe zemheri yaşlılığa benzetilir ya. İlkbahar, rakamları da sollayıp götürüyor, geriye kalan çocuk ruhlar ‘dur’ demek ne mümkün. Sevda zamandır gelen doğaya, çiçeğe, börtü böceğe ve dahi insana. ‘Bahar yalvarırım gelme üstüme’ derken, ne güzel söylemiş Can Yücel;

‘Bahar yalvarırım çek git işine

Salma üstüme çiçeklerini

Aklımı çelme

Böyle üstüme gelme

Zaten damalarıma zor zapt ediyorum kanımı’

***

Bahar geldiğinde denge de şaşıyor. Duyguları dizginleyebilirsen dizginle.  Hele de Nisan’da. O güzelim çiçekler mis kokularını doğaya salmaz mı? Nazendelerin renkleri bile bir başka efsundur. İşte o zaman bir başka vurgun versin, adını sanımı bilemediğin. Ve dahi Antalya’ya özgü bir bahar kokusu daha, portakal ağaçları çiçeğe durmuş. Caddesi, mahallesi, sokağı, portakal çiçeği kokar da, mıhlanır kalırsın olduğun yere. Hele bir da hafiften bahar esintisi varsa havada. Sen nereye koku oraya, minik beyaz çiçeklerin takibindesin. Düşünce ve hayal aleminin alabildiğine derinleştiği.

***

Yorgun ruhları tazelendiği, bu işveli cilveli mevsimin tadını şu berbat salgına inat doyasıya yaşamalı. Gökyüzünün, turkuaz denizin derin mavisine dalıp gitmeli. Kaderi arkada bırakıp, umuda yüz dönerek. Ne de olsa baharın ömrü kısa.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found