SON HABERLER :
Emekli çay keyfi yapacak Oğlunun cenazesini görünce, güçlükle ayakta durabildi Tatilin son gününde Konyaaltı Sahili'nde yoğunluk Tütüncü'den ilk hasat paylaşımı Kütükçü'ye kapalı pazar ve okul müjdesi
Göç yolda düzelir!
Antalya Ekspres

Yüz yüze eğitimde ikinci aşama başlıyor. 12 Ekim Pazartesi günü okullar korona gölgesinde açılıyor. Da nasıl açılıyor? Eğitimin nasıl yapılacağı ile ilgili hala bir sürü belirsizlik var. Bilim insanları, okulların açılması konusunda tarih belirlemek yerine, vaka sayılarının takip edilmesini tavsiye ediyor. Ve ‘okullar acil eylem planı ile açılmalı’ görüşünü savunuyor. Veliler kaygılı ama Bakanlık, haftada 2 gün okulda yüz yüze eğitim konusunu esnetiyor ve istemeyen velinin çocuğunu okulda göndermeyeceğini duyuruyor. Ancak eğitim de sağlık kadar önemli. Atalarımız ne demiş ‘Göç yolda düzelir’.

***

Okullarda sınırlı olarak başlatılan yüz yüze eğitimin kapsamı 2, 3, 4’üncü sınıflar ile 8 ve 12’nci sınıfları da kapsayacak şekilde genişletildi. Milli Eğitim Bakanlığı, milyonlarca öğrenciyi ve de veliyi ilgilendiren uygulamayı detayları ile anlattı. Yüz yüze eğitime aşamalı olarak geçiliyor. Öğrenciler haftanın iki günü okulda olacak ancak, okulda kalış süresi kısaltılacak. İsteyen veli çocuğunu okula gönderecek, istemeyen göndermeyecek. Bu durumda sınıfta yoklama alınmayacak demektir.

***

Okula gitmeyen öğrenciler ise online sistemi ile uzaktan eğitime devam. Sahiden velilerin kafası karışmasın da ne yapsın. Okulların açılması ertelenemez ki. Eğitimciler de sıkıntılı. Vel hasılı-kelam 2020-2021 eğitim yılı nasıl başlayıp, nasıl devam edecek belirsiz. Zira İl Hıfzısıhha Kurulu’nun görüşlerine göre, bazı okulların açılması ve kapatılması söz konusu olacakmış.

***

Gelelim uzaktan eğitime. Bu konuda teknik ayrıntılar da paylaşılır gibi. Zira uzaktan eğitimde işin içine teknoloji giriyor. Her evde en azından 2 adet olması gereken tablet, internet mesela. Gerçi Bakanlık, uzaktan eğitim alan öğrenciler için 500 bin tablet dağıtılacağını duyurmuş. Bekleyin çocuklar.

***

Velilerin derdi büyük. Kira, fatura, sağlık ve gıda giderleri yüküne, ehh 100 liralık internet ücreti de eklenir. Öyle ya, eğitim ücretsiz ama internet ücretli. Uzaktan eğitim alan öğrencilerin de velilerin de sıkıntısı bu. Bu durumda çoğu öğrenci derse katılamıyor çünkü internet paketleri bitti.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found