SON HABERLER :
Büyükşehir’den çiftçiye destek Yerli halk da denize kavuştu Caretta carettalar için bekleyiş başladı 2 metre boyunda yılanla yolculuk etti Yılbaşından bu yana 532 bin turist geldi
Harita vahim!
Antalya Ekspres

Sınavımız kötü. Yüzümüz kızarmalıydı kızarmadı. Ama Türkiye kırmızıya kesti. Zaten biliniyordu, şimdi güncellendi. Biz bu kontrollü normalleşmeyi beceremiyoruz, beceremedik vesselam. Nerede yanlış yaptık diye soralım mı? Gerek yok, soruyu pervasızca, saygısızca partilerde eğlenenlere, kayak merkezinde otellerde tatil yapanlara, kuralları hiçe sayanlara soralım. Da, ne olacak yüzleri mi kızaracak?

***

58 il hepten kırmızıya dönmüş, 10 il sararıp orta seviye vermiş, güney doğu’da bir mavi boncuk misali Şırnak kalmış. Gidişat vahim. Hal böyle olunca da, çok yüksek risk grubunda yer alan 58 ilde, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanması başladı. İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine ‘Tedbirlerin Gözden Geçirilmesi’ konulu genelge göndermiş. Şimdilik Cumartesi, Pazar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak vs.

***

Önümüz Ramazan. Ramazan ayına kadar vaka sayıları artarsa işte o zaman ki süreç ne olur, sert önlemler gelir de tam kapanma olur mu? Restoran, kafe ve benzeri işletmelerin yeniden kapatılması zaten gündemde. Hizmet sektörü yine kapanıp ‘al götür’ uygulamasına mı döner. Görünen o ki; fatura yine lokanta, restoran ve kafe gibi işletmelere kesiliyor. İşletme sahipleri yapboz tahtasına dönen uygulamalara mı, yoksa içinde bulunduğu ekonomik daralmaya mı dayansın. Gücü kaldı mı? Sadece işletme sahipleri mi; çalışanları için de yine sıkıntılı süreç başlıyor.

***

Ankara duyurdu, esnafa pirim desteği ve bin 500 TL ödenek sağlanacak. Hangi yarasına merhem olursa! Çalışanların kısa çalışma ödeneği Mart sonu itibariyle sona erdi. İşten çıkarma yasağı olduğundan, işveren çalışanını ücretsiz izne çıkaracak. Ehh Mayıs ayında da işten çıkarma yasağı sona erdiğinde var olan işsizlere yeni işsizler eklenecek.  İşveren ne yapsın kazanıyor da ödemiyor mu? Yani özün sözün kısası restoran, lokanta, kafe işletmecisi de çalışanı da çaresiz. Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık misali esnaf şaşkın.

***

Mutand virüsü her şeyi başa döndürdü. Turizm sezonu açılıyor, burada da ayrı bir paradoks yaşanıyor. Salgına karşı önlem alındığında turist azalıyor. Sezonu açarsan mutand artıyor. Turizm açısından da durum riskli gibi. Karar Korona’nın. Mutasyonun mutasyonu da olur mu acaba?

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found