SON HABERLER :
Emekli çay keyfi yapacak Oğlunun cenazesini görünce, güçlükle ayakta durabildi Tatilin son gününde Konyaaltı Sahili'nde yoğunluk Tütüncü'den ilk hasat paylaşımı Kütükçü'ye kapalı pazar ve okul müjdesi
Nihayet teşrif ettiler!
Antalya Ekspres

İnşallah maşallah derken, anlaşması yapılan 120 milyon doz BioNTech aşısının ilk sevkiyatı ülkemize intikal etmiş bulunuyor. Almanya’daki medarı iftiharımız Prof. Uğur Şahin teminatı ile. Artık şu aşıları bir görelim, kollar bir sıvansın. Aşı programı genişlesin, millet aşılanmanın tadını çıkarsın değil mi? Sahiden bitsin artık, toplum olarak çok çektik bıkkınlık yaşadık.

***

Ne dedi Prof. Şahin, ‘Alman aşısını, parti parti toplamda 120 milyon doz olarak göndereceğiz’. Yani Eylül ayının sonuna kadar BioNTech aşıları ülkemizde olacakmış. İlk teslimat geldi mi geldi, Prof. Şahin sözünde durdu mu durdu. Ee haydi artık şu yeni aşı dozları görelim. Ve dahi, yaza güvenle girelim.

***

Aşı programı genişlerken, detaylı yol haritası da belirlenmiş şükür. Ne diyor Ankara ‘Türkiye’nin aşı takvimi güncellendi’. Aşılama başlamış, hatta engelli vatandaşlar aşılanıyormuş bile. Haziran başı itibariyle de 50 yaş üstü aşılanmaya başlayacakmış. Hedef ise, Sonbahara kadar 18 yaş üstünü aşılamakmış. Da, aşılamada devreye girecek olan Aile Sağlığı Merkezleri hazır mı acaba diye bir soru da akla gelmiyor değil hani? Bazı konularda topal ördek misali ilerliyor işler ya! Neyse şu aşamadan sonra şeytanın avukatlığını yapmaya gerek yok.

***

Şimdi gelelim en kıymetliyse, yani kademeli normalleşme sürecine. 1 Haziran’da start verilir mi? Kademeli normalleşmenin ilk adımları hangi alanlardan başlar, nasıl normalleşiriz gözümüz kulağımız Ankara’ya kitlendi. Ama fakat bir yandan da endişeliyiz normalleşme türküsü söylerken, ek bir genelge gelir de... Sonrasını dillendirmek bile istemiyorum. Yorulduk ve bıktık. Sahi maskeleri ne zaman çıkartırız!

***

Çok erken bir soru oldu değil mi, evet doğru. Rehavete falan kapılmanın hiç de zamanı değil. Tıp otoriteleri ‘normalleşme kademeli olmalı’ görüşünü savunuyor. Kapalı alanların hala risk olduğuna dikkat çekiyor. Ve de sürecin daha da uzamaması için, herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğinin altını bir kalınca çiziyor. Belki Sonbahar müjdesi verebilir bilim insanları ne dersiniz? Hani diyorum, Eylül’de maskeler fora. Misal yani.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found