SON HABERLER :
Büyükşehir’den çiftçiye destek Yerli halk da denize kavuştu Caretta carettalar için bekleyiş başladı 2 metre boyunda yılanla yolculuk etti Yılbaşından bu yana 532 bin turist geldi
Paketimiz açıldı!
Antalya Ekspres

Hadi bakalım yeni Ekonomi Reform Paketimiz açıklandı.. Paketin içinde ne var ne yok, başlıklarda hangi düzenlemeler var detayları merak ediliyor. Vaatler neler, bunları yorumlamak ve halkın anlayacağı şekilde açıklamak ekonomistlerin işi. Vatandaşın işi de paketin içindekileri cımbızlamak. ‘Pakette benim işime yarar ne var, ne yok’ gibisinden. Ama duyduk anladık ki; açıklanan Reform Paketinde işsizliğe çözüm yok.

 

Hani derdik ya, işin uzmanları açıklasın biz pür dikkat kulak verelim. Verdik de ve dinlediklerimizi not alıp, altını bir güzel kırmızı kalemle çizdik. Pakette esnaf kardeşlere bir müjde çıktı.. Ama büyüğüne değil, küçük esnafa. Salgında işleri düşen küçük esnafa yönelik vergi muafiyeti var. Basit usulde vergilendirilen bilmem kaç esnaf, gelir vergisinden muafmış. Ancak asgari ücretli, düşük maaşlı çalışan ve de emeklilerin vergi kesintisi aynı kalmış. Çalışanın vergi yükü aynı.

 

Şimdi bu reform mu, düzenleme mi? Misal, salgın nedeniyle büyük sıkıntı yaşayan çiftçi, Reform Paketinde yokmuş. Paketin, vatandaşı en çok ilgilendiren tarafı da işsizliğe getirilecek çözüm. Ama ekonomistlere göre çözüm getirilmemiş. Dolayısıyla bir kısım uzman görüşünde, Reform Paketine tepki var.

 

Kovid-19 salgınıyla birlikte iş hayatında birçok değişiklik yaşandı. Kamu ve özel sektörde evden çalışma yöntemi de iş dünyasında bir hizmet alternatifi olarak yaşamımıza girdi. Kimi memnun, kimi memnun olmasa da, zorunlu bir çalışma yöntemi oldu. Şimdilerde evden çalışmanın esasları da belirlendi. Ve Çalışma Bakanlığı, uzaktan çalışmaya geçen işyerleri için bir yönetmelik yayımladı. Buna göre, çalışanların talep etmesi halinde işveren, bazı yükümlülükleri yerine getirmek durumunda olacak, hizmet sözleşmesine yani bir protokol eklenecekmiş. Yani evden çalışma ile ilgili protokol zorunluluğu.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found