SON HABERLER :
Büyükşehir’den çiftçiye destek Yerli halk da denize kavuştu Caretta carettalar için bekleyiş başladı 2 metre boyunda yılanla yolculuk etti Yılbaşından bu yana 532 bin turist geldi
Sevgiye Özlem!
Antalya Ekspres

‘SEVGİ’. Özellikle de toplum olarak zor bir sınav verdiğimiz, sosyal ve ekonomik bir patlama yaşadığımız şu günlerde nasıl da ihtiyacımız var sevgiye. Dostluğun, kardeşliğin, barışın ve de bizi birbirimize perçinleyen duygunun adı değil mi sevgi. Özlemimiz değil mi? Kaybedilesi bir duygu olmamalı, yüreğimizin bir köşesinde her daim taze tutulmalı. Paylaşılmalı cömertçe.

***

Gelin bu günü sevgi günü ilan edelim. Yaşadıklarımıza inat. Sevgiyi yok etmeyelim. Ama onu bir güne sığdırmayalım, büyütelim. Toplumu birleştiren, ötekileşmeyi yok eden, kim ve nefreti sevgiye dönüştüren, çocuklarımıza sevgi dolu bir gelecek sunmanın adı olsun sevgi. Yok olan umutların, tozlanan sevdaların yolu değil mi SEVGİ.

***

Ben, bu günün adını sevgi günü koydum. Sevgi kelimesini değil, sevmeyi yüreğime, aklıma, beynime mıhladım. Yorgun toplumun, neredeyse umutlarını yitirmiş ve umutsuzluğun kapısını aralamışların elinde kalan bir değer olmalı sevgi. Öyleyse gelin bu kavrama sıkı sıkıya sarılalım, yakasını hiç bırakmadan yok olmasına izin vermeden emek emek büyütelim.

***

Sevgiye sevdalanmalı vatan toprağına, al bayrağa sevdalanmak gibi yüreklerde büyümeli. Büyümeli ki, sığındığımız sevgimiz olmalı kocaman hiç yitirmediğimiz, yitiremeyeceğimiz. Ve daha yaşanacak bir sürü sevgi günlerimiz olmalı.

***

Sevgiyi nasıl da anlatmış yüreğe dokunarak, üç beş satırla Nazım Hikmet.

‘Sevgi ne Boğaz’da
Ne mum ışığında
Yemek yemek
Ne de pahalı bir pırlanta demek
Sevgi;
Bir lokmada
iki mutlu insan demek’

***

Sevgiyle kalalım, sevgi rehberimiz olsun, değerimiz olsun. Ustanın dediği gibi…

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found