SON HABERLER :
Büyükşehir’den çiftçiye destek Yerli halk da denize kavuştu Caretta carettalar için bekleyiş başladı 2 metre boyunda yılanla yolculuk etti Yılbaşından bu yana 532 bin turist geldi
Bir 'tweet'in anlattıkları...
Antalya Ekspres

Koca koca adamlar, siyaset ustaları, köşe yazarları, analizci gazeteciler Başkan Muhittin Böcek'in oğlu Gökhan kadar olamadık...
Küçücük bir tweet atıp 'Başlar ayak, ayaklar baş oldu' diyen Gökhan, aylardır belki de sadece kendisinin bildiği, gördüğü yanlışlara sert bir cümleyle de olsa noktayı koydu.

Mevzuyu bilenler tabii ki tek cümlelik bu tweet'in neler neler anlattığını anlamakta zorluk çekmediler...

Başkan Böcek'in 20 yıldır en çok güvendiği, Genel Sekreter yetkilerinin yanına birçok konuda bizzat kendi yetkilerini vererek de bu güveni dosta düşmana gösterdiği Cansel Tuncer'e yapılmak istenenler, demek ki son aşamada Gökhan'ın da her şeyi en yakından gören bir insan olarak içini acıttı ve en azından bu cümleyi yazma gereği hissetti.

İşin özü...
Mehmet Hacıarifoğlu, Büyükşehir'in Başkanı değil, Başkan Muhittin Böcek'in vekildir.
Yapması gereken de kendi yönetim kıstasları ile hareket etmek değil, kendisini vekil tayin eden Başkan'ın kıstaslarıyla yola devam etmektir.

Başkan Böcek, 20 yıldır yanında olan, her konuda güvendiği birini hukuki ve idari bilgisine sonsuz inanarak her türlü yetkilerle donatıyor ise vekilinin de buna saygı duymasını beklemek abes olmaz.
Cansel Tuncer'in yetkilerini kısıtlamak abesle iştigaldir, en önemlisi de Başkan Muhittin Böcek'e yapılan büyük bir ayıptır.

Şüphesiz ki Başkan Böcek'in hangi konuda nasıl karar alacağını en iyi bilen kişi, 20 yıldır yanında olan Cansel Tuncer'dir.

Tamam... Başkanvekili, Genel Sekreter imzalamamış olsa da her kararı almaya yetkilidir ama bu durum her alınan kararda Başkanvekili'ni tek sorumlu haline getirir.

Kişisel, saçma sapan taleplere Genel Sekreter 'hayır' diyorsa bilin ki Muhittin Böcek de makamında olsa 'hayır' diyeceği içindir. Başkanvekilinin bu taleplere 'olur deme yetkisi vardır ama hesabını da yarın sadece ve sadece kendisi vermek zorundadır.

'Benim arkamda parti var' söylemiyle belediyeyi dikensiz gül bahçesi gibi yönetmeye çalışan, yolun sonunda pek çok dikenin kendisine batacak olmasını da göze almalıdır.

En başta dedim ya... Gökhan kadar olamadık diye...
Büyükşehir'de uzun süredir yaşanan sıkıntı, Cansel Tuncer'e ve bence direkt Muhittin Böcek'e yapılan bir ayıpla su yüzüne çıktı ve buna en güzel yorumu Gökhan yaptı...

Sert olmuş, gerek var mıymış, kızmasına değer miymiş bilmem...
Benim diyeceğim ..
Sağ ol Gökhan...
Biri de çıkıp bu ayıba bir şeyler demeliydi...
Sen dedin...
İyi dedin...

Ha bu arada...
Başkan Böcek, Meclis'e sunulan tekliflerin kabul yetkisini ta en baştan Cansel Tuncer'e vermişti.
Tuncer de Başkan'ın hassasiyetleri ve daha önceden Başkan'ın verdiği direktiflerin birikimi ile kabul veya ret ediyordu.
Şimdi akıllardaki soru, bu yetki Cansel Tuncer'den alındığına göre acaba Meclis'te neler onaya sunulacak?
E merak etmekte haklıyız.
Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan'ın Antbirlik arsasında istediği ve Başkan Böcek'in aylar önce reddettiği plan tadilatı talebinin Meclis'e Böcek'in yokluğunda sokulduğunu gördük.
Bu tadilatın kime hizmet ettiği, kime rant sağladığı ayrı bir yazı konusu...
Bakalım daha neler onaya sunulacak...
Bekleyelim, görelim...

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found