SON HABERLER :
Diş Hekimliği Fakültesi, mezunlarını verdi Çevreci Komşu Kart, sağlık hizmetinde de kullanılacak Kumluca Devlet Hastanesi, 2023 yılında hizmete açılacak Otomobille çarpışan motosiklet sürücüsü yaralandı Finikeliler, Cumhuriyet Meydanı’na kavuşuyor
/ KÜLTÜR - SANAT
AKM'de viyolonsel keyfi
Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'nın (ADSO) bu haftaki konserinin solisti viyolonsel sanatçısı Nil Kocamangil oldu, klasik müzik severler keyifli dakikalar yaşadı

ATATÜRK Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonu'nda gerçekleşen konserde orkestrayı şef Oğuzhan Kavruk yönetirken müzik severlerin karşısına ise İstanbullu sanatçı Nil Kocamangil solist olarak çıktı. Viyolonsel sanatçısı Nil Kocamangil, Fransız besteci Joseph Haydn'ın 'No.1' numaralı viyolonsel konçertosunu İtalya'da 1830 yılında imal edilmiş viyolonseli ile yorumladı, seslendirdiği eserlere orkestra da eşlik etti. Konuk sanatçı Nil Kocamangil, klasik müzik severleri viyolonseli ile büyüledi, izleyenlere keyifli, neşeli dakikalar yaşattı. Çiçekle teşekkür edilen Kocamangil, alkış yağmuru altında sahneden ayrıldı.


Konserin ikinci bölümünde şef Oğuzhan Kavruk'un yönettiği orkestra, dünyaca ünlü bestecilerden Wolfgang Amadeus Mozart'ın 'No.25'inci senfonisini seslendirdi. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found