SON HABERLER :
Evcil hayvan dostu üniversite Öğrencilere tercih rehberi Deniz kaplumbağasının şezlonglar arasındaki yumurtlama çabası Ömür boyu hapis istendi Sansürün varlığından söz etmek bile utançtır!
/ KÜLTÜR - SANAT
Elmalılı Hamdi Yazır Kültür Merkezi açılıyor
Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Elmalılı Hamdi YazırKültür Merkezi hizmete açılacak.

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Elmalılı Hamdi Yazır Kültür Merkezi'nin 13 Ağustos Pazartesi günü saat 15.00'te resmi açılış töreni gerçekleştirilecek. Halk Eğitim Merkezi binasını yenileyerek Elmalı'ya kazandırılan merkez, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in katılımıyla açılacak. Projede kapalı yüzme havuzu, sauna, fitness salonu, kreş, kadınlar lokali, gençlik merkezi, toplantı salonu ve ASMEK derslikleri yer alıyor.

CEMEVİ'NİN TEMELİ ATILIYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Orta Mahalle'de hayata geçirilen Altınova Kültür Merkezi ve Cemevi Projesi'nin de temeli atılıyor. Antalya protokolü ve Alevi derneklerinin temsilcilerinin de katılımıyla gerçekleştirilecek temel atma töreni 14 Ağustos Salı günü saat 14.30'da olacak.

Bir süre önce hafriyat çalışmalarına başlanan Altınova Cemevi 4 bin 500 metrekarelik toplam inşaat alanı ve donatılarıyla önemli bir ihtiyaca cevap verecek. Proje içerisinde 2 konferans salonu, ibadethane, kütüphane, kurban kesim merkezi, sergi alanı, kurs alanları ve kafeterya olacak. Cemevi kültür ve sosyal donatı alanları ile yaklaşık 40 bin Alevi vatandaşın yaşadığı Altınova bölgesinde önemli bir eksiği giderecek.  (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres