SON HABERLER :
Başkan Tütüncü: Montsuz, ayakkabısız öğrenci kalmasın Batı Antalya su altı misafirlerini bekliyor Antalyaspor 3 futbolcusunun doğum gününü kutladı Anamur'da kayboldu, Alanya'da ölü bulundu Konuksever'de çalışmalar yeniden başladı
/ RÖPORTAJ
Kuyumcularda okul hareketliliği
Okul sezonunun başlaması, kuyumculardaki altın alışverişine hareket getirdi. Kuyumcular Odası Başkanı Çelik, giderlerin fazlalaştığı eylül ayında vatandaşın altın bozdurduğuna dikkat çekti.  

 

 

ANTALYA Kuyumcular Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Çelik, 2018-2019 Eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte durgun olan kuyumculuk sektöründe az da olsa hareketlenme yaşandığını söyledi. Vatandaşın giderlerin fazlalaştığı eylül ayında kuyumcunun yolunu tuttuğunu söyleyen Çelik, “Okul sezonu başladı. Vatandaşlar artan masraflar nedeniyle yastık altında biriktirdiği altınları satmak için kuyumcunun yolunu tutuyor. Durgun olan sektörümüz okul mevsiminin başlaması ile az da olsa hareketlenmeye başladı” dedi.

HERKES BEKLEMEDE

Son dönemde dövizdeki yükselişle birlikte altın fiyatlarının da yükselmesi nedeniyle vatandaşın altın almak ve satmak için beklediğini ifade eden Çelik, “Yaz ve düğün sezonu bitti. Altın almak isteyenler altın fiyatlarının düşmesini beklerken satmak isteyenler de altının biraz daha yükselmesini bekliyor. Sektörde durgunluk yaşanıyor. Vatandaş mecbur kalmadıkça altın almıyor da satmıyor da” dedi. Piyasadaki belirsizliğin bir an önce giderilmesini istediklerini söyleyen Çelik, “Kuyumcu esnafı eskisi gibi altın alıp satarak sektörün canlanmasını istiyor. İnşallah yeniden eskiye döneriz” diye konuştu.

Deniz TOPKAYA

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres